cam damacana

kiki soruyor: 10

BPA içermeyen damacana kullandıkları için Taşkesti su alıyorum, fakat evdeki suyun günlerce (BPA'sız da olsa) plastik damacanada durması içime sinmiyor. Eskiden olduğu gibi dışardan gelen suyu evdeki cam damacanaya aktarıp oradan kullanmak istiyorum. Bu cam damacananın büyücek olması gerekir tabi, 19 lt. ya da en azından 10 lt'lik... Dışarıdan aldığı içme suyunu depolamak için cam damacana kullanan var mı? Var ise nereden aldınız?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


skisac

bende taşkesti su almaya başladım ama suyun tadı hoşuma gitmedi, acılık var gibi geldi bize. Sizi rahatsız etmedi mi. Sağlık Bakanlığıda BPA oranının tehlikeli boyutlarda olmadığı ile ilgili geçenlerde açıklama yapmıştı.
cam damacana küçük bir kaç litrelik gördüm marketlerde satılan, ama cam ışık gördüğünde yosunlanma yapıyor temizliği sıkıntı olabilir gibi geldi bana.


sekerpare

pasabahcede cam damacana vardı.
sanırım 1lt- 2.5 ve 5 lıtrelık seklındeydı


aicha_hero

19 litrelik camlar cikmis ama suyu aktarmak mesele.bende buna buaralar kafa yoruyorum aslinda su ureticilerinin camda getirmesi gerek sanirim bunla da ilgili calisma yapan firmalar varmis.sonuc olarak ogluma pinar cam sudan veriyoruz bizse pinar polikarbon ama bayi ile konustuk en yeni ve en son dolan suyu getiriyorlar boylelikle fazla kalmamis oluyor


EDAVOLKAN

kaynağından cam şişelere dolum yapılmış su almak mantıklı ancak diğer plastik damacanalardaki suları alıpta cam damacanaya aktarmak çözüm değil şipariş ettiğimiz yerde evimize gelene kadar haftalarca duruyor.eve gelince zaten hemen tüketiyoruz max 4 gün önemli olan aldığımız yerde çok beklememiş olması ama depolarca sipariş verilip haftalarca bekletiliyor.


czh

arıtma sistem taktırın derim.hem tadı da güzel oluyor hem içiniz rahat oluyor.



SelmaOnurEmre

Ama arıtma sistemleri suyun yararlı minerallerini de süzüyor. O da  tam çözüm değil malesef. Bu iş içinden çıkılmaz bir hal aldı. Benim de kafamı çok meşgul ediyor. Umarım su firmaları bir an önce cam damacana çıkarır. Yalnız muhtemelen fazla rekabet olmayacağı için onun da fiyatı fahiş olur.


GTA

Kendimize ve yemeklere kullanmak icin: Eve Pasabahceden 10ltlik cam damacana aldık. Erikli /Nestle vs gibi buyuk plastik damacanaların filtreleri uyuyor. Icıne de 5litrelik pet siselerle su alıp dolduruyorum, pet siseler plastik damacanalardan kimyasal olarak bir nebze daha iyi, artı tek kullanım olmus oluyor.

Kızıma ise evde kaynatılıp sogutulmus su duzenini bıraktıgımızdan beri 1.5 litrelik cam siselerden alıyoruz. Artık daha kolay temin edilebiliyor, Pinar Madran cam sise su Anadolu tarafında da yaygınlastı, alternatifi Kestane cam sise su.


Melody

Direkt cam damacanada satılan Abant Su var. Ama her yere dağıtımları var mı bilmiyorum, internetten bakın isterseniz. Biz kullanıyoruz ve çok memnunuz.



ekin

Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Eğer İzmirde yaşıyorsanız, Kemeraltında 19 lt cam damacana var. Fiyatı 60 TL. Geçen gün taşıyamam diye almadım ama, eşimle gittiğimde  ben de alacağım. İlgilenenler için tam yerini de tarif edeyim: Kızlarağası hanının hisar camisine bakan kapısı değil de öteki kapısının önünden çarşının içine doğru yani barış bebe ve mina çocuk sarayına doğru yürürken yol üzerindeki züccaciye satan mağazalarda var. Mağazalardan birisi kapısının önüne de çıkartmış, görürsünüz zaten... 


ilke_esma

merhaba arkadaşlar,


bugün bu konuda araştırma yaparken pınar suyun 5 lt lik cam damacanaları olduğunu gördüm. bir sepette 2 tane 5 lt lik şeklinde satılıyormuş. böylece 10 lt suyun fiyatı 9,5 tl oluyor. şişe ve sepetler için depozito alınıyormuş. şişeler 13, sepet 7,5 tl. dolayısı ile ilk alımda 30 tl oluyor. bugüne özel kampanya ile 25 tl dediler... 




Cevaplamak için Üye ol