Uykuya geçiş süresi

ayssegulll soruyor: 6

Merhabalar;

Burada amacım hem size soru sormak hem de uyku sorunu hakkında fikir vermek.Genel olarak tüm uyku danışmanları bir bebeğin uykuya geçiş süresinin 15-20dk arası olduğunu söylüyorlar.Biraz komik gelebilir size"taktığı şeye bak"diyebilirsiniz ama bundan dolayı gündüz uykularında sorun yaşamaya başladı.
Bebeğim yatağa koyar koymaz derin uykuya geçmeye başladı yaklaşık 3 haftadır.Ayakta kaldığı sürenin 20dksını yatağa koyup uykuya geçme süresi olarak belirliyordum, ayrıyetten 1.5 saat uyuduğunu düşünüyordum fakat 45dk ile 1 saat arası uyuyup uyanmaya başladı son haftalarda.Sanırım 20dksını ayakta geçirmesi gerekiyor.İki gün önce akşam yatağına koydum babası geldi "daha yatıralı 3-4 dk oldu seni de görsün" dedim baktım uyumuş ama hafif rem uykusu da değil basbaya derin uykuya geçmiş.ne göz kapakları oynadı ne nefes alışverişi değişti babası onu öptü çıktı.hiçbir değişiklik olmadı.iki gündür ayakta kalma süresini uzatmaya başladım gerçekten işe yaradı yani 1.5 saat tam ayakta tutmaya başladım ilk gün çok zor oldu çünkü ayakta kaldıktan 1 saat 15dk-1 saat arası hemen uyumak istedi.hatta akşam çok zor uykuya daldı yorulduğu için.Çünkü hem zor ayakta tuttum hem de istemeden alışkanlık edindiği için uykusundan erken uyandı.uyutmaya çalıştım ama uyumadı. Alıştığı düzeni değiştirmek malesef her bebekte kolay olmuyor.ikinci gün çok güzeldi.Başarıyor gibiyim.Ama acaba gerçekten düşündüğüm gibi mi yoksa yanılıyor muyum.5dkda bebek derin uykuya geçebilir mi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


denizderya1

Uyanik kaldigi sureyi uzatinca daha mi kisa surede uykuya daliyor.


ayssegulll

daha kısa sürede uykuya dalmak bebekten bebeğe değişebilir ama genel olarak 20dkdır.Benim bebeğim 5dkda dalıyor.ayakta kaldığı süreleri uzatmamın nedeni daha çabuk uykuya dalsın diye değil artık büyüdüğü ve gündüz uykularından erken uyanarak sinyal verdiği içindi.Eğer ihtiyacı yoksa gereğinden fazla ayakta kalan bebek hemen uykuya dalamaz dalsa bile yorgunluktan olduğu için kısa sürede uyanır.


oskedist

Merhaba. Gündüz uykularında süre uzatmaniz iyi olmuş. Şuan biz günde 4 kez 45 er dk uyuyoruz ve bir süre sonra benim de 3 e düşürmem gerekecek. Ayrıca çocuğun uykuya dalma süresinde hicbir sıkıntı yok bence, çünkü benim kızım da uyku rutini tutturdugumuzdan beri tam saatinde uyku sinyali veriyor ve 5 dk bilemediniz 10 dk içinde derin uykuya dalıyor. Ayrıca son iki gündür şiş pat bile yapmama gerek kalmadan yatağa hafif salınım vererek kendi kendine uyumasını sağlamayı başardım. Size teşekkür ederim. Cevabınız olmasaydı Ferber ile başımız derde girecekti. Kolayliklar.


ayssegulll

cevabınız için teşekkürler.sizin adınıza sevindim inşallah böyle devam eder.Bu arada dr. ferber yönteminin doğru olmadığını kendisi onaylamıştır bir programda.bebeği ağlatma yöntemi çocuğun uyku sorununu ortadan kaldırmıyor sinir sistemi ve ruh sağlığına zarar veriyor.aynı zamanda gelecekte içine kapanık ve saldırgan bir çocuk oluyor.


denizderya1

5 dk da uykuya dalan bir bebek benim icin hayal gibi suan. Umarim biz de bu sonuca kavusuruz en kisa zamanda. Yazdiklarinizdan cok faydalaniyorum tekrar buradan da tesekkurler.


ayssegulll

rica ederim.sabrımın sonucu umarım siz de başarırsınız.Cevaplamak için Üye ol