En iyi ateş ölçer ve kulaktan ölçer sizce hangisi?

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


meralp19

  • Anında ÖlçümComfort Quick Kulak Termometresi, kulak zarının yaydığı sıcaklığı anında (yaklaşık 1 saniyede)ölçerek kesin ve hızlı ölçüm yapar.
  • Maksimum Hassasiyet Küçük ölçüm ucu (dünyanın en küçük ölçüm ucu) çocuğa hiçbir rahatsızlık vermeden, güvenli ve kolayölçümler yapılmasını sağlar.
  • Ölçüm tamamlandığında sesçıkarır.
  • 25 ölçüme kadar hafızada tutar.
  • Önceki ölçümü gösterir.
  • 37,5°C ( ya da 99,5°F) üzerisıcaklıklar için sesli sinyal verir. (Ateş Alarmı)
  • Lityum pil
  • °C/°F seçiciPratik ve Işlevsel Comfort Quick son derece kullanışlıdır ve akıllı tasarımı sayesinde tamamen doğru değerleralınmasını sağlar.
  • Pratik muhafazası termometrenin ve tüm aksesuarların güvenli şekildesaklanmasına olanak tanır; ayrıca tek kullanımlık yedek filtrelerin doğru şekilde takılmasını sağlamakaçısından da idealdir.
ComfortQuickCHC656 olarak da bilinir. aslında kulağa değdirmeden de ölçülüyomuş bu özelliğini sizin soru için araştırırken keşfettim kuzenim eczacı o önermişti


bilgin

Şu an, hakkında uluslararası tıp dergilerinde bilimsel yayın yapılmış tek Ateş Ölçer Exergen Temporal Arter Tarayıcı'dır. Hava şartları doğrultusunda en son soğuyan ve ısınan bölge kulak yoludur. Dolayısı ile "Çekirdek Isı" diye tabir edilen gerçek ısı değerini Temporal Arter Termometre vermektedir. Yani hastanın ateşi daha cildine ulaşmadan baş çevresindeki damarların (Temporal Arter) içindeki kanın sıcaklığını okumaktadır. Aynı zamanda saniye de 1000 ölçüm (tarama yapar) yaparak, yakaladığı en yüksek ısıyı vermektedir.


bilgin

Exergen marka TAT2000 (Temporal Arter Tarayıcı) cihazı şu an dünyadaki en doğru sonucu veren ve en bilimsel Ateş Ölçer'dir


bilgin

En iyi ateş ölçer şu anda ABD de en popüler olan EXERGEN marka Temporal Arter tarayıcı olarak da bilinen TAT2000 (Ev Tipi) Ateş Ölçerdir. Alın bölgesinden geçen Temporal Arter (atardamarın içinden geçen kanın sıcaklığını) ölçümünü yapan ve saniyede bin ölçüm yapan bir tarayıcı. Ben kızım için aldım ve kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Ayrıca başlık gerektirmeyen gümüş iyon kaplı kafası var. Rektal ölçümle bire bir aynı sonucu alıyorsunuz.


seda_gunes

bıze doktorumuz kulaktan ölcerı tavsıye etmedı en guzelı koltuk altından ölcen dedı ki gecekten öle bebegım diş cıkartırken arasındakı farkı bende anladım
Cevaplamak için Üye ol