tatil

kiti soruyor: 5

Merhaba,
oğlum 2 hafta sonra 8 aylık olacak ve biz bir tatil köyüne tatile gidicez.
bu konudaki tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinrim.
teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Annegozuyle

Biz 6,5 aylıkken yazlığa tatile gittik. Ek gıdaya yeni geçmiştik. Evde olduğumuz için fazla sorun olmadı. uzun bir araba yolculuğu yaptık. Bu konudan http://hayatintatliheyecanlari.blogspot.com/2010/05/yenilikler.html adresinde bahsetmiştim. Anne sütü çok pratik. Henüz hava soğuk olduğu için bzi denize giremedik. Fakat piknik, yürüyüş, kumsal, güneş çok iyi geldi kızıma. Güzel ve uzun uykular çekti :) Ona göre ayarlayınca günü, fazla sorun olmadı.

Anne ne kadar rahat, bebek de o kadar rahat oluyor sanki. Arabayla mı gideceksiniz?
Mümkün olan her şeyi almak gerek. Neye ne zaman ihtiyaç olacağı belli olmuyor.

Biz de kızım 8,5 aylıkken otele tatile gideceğiz. Bu sebeple gelecek cevapları çok merak ediyorum:)


Annegozuyle

Kimse bir yere gidip gelmiyor anlaşılan:) Bebek varsa evde oturun demek sanırım bu!


kiti

ben 10 gün sonra gidiyorum tecrübe edinim de size aktarim bari :)


Annegozuyle

:)


kiti

Gittik geldik tatile.Antalya Kemer'e kendi arabamzıla gittik yolculukta terlemesi dışında problem olmadı,  tabii uyumadığı zamanların çoğunda oyunlar oynadık.Yolculukta emzirmek kolayıma geldi ama kavanoz mamalardan da verdim.2-3 saatte bir durduk ve dinlendik.

Tavsiyem yolculuk için bir buzdolabı yada soğuk tutan çantalardan almanız ben burdan peynir, kek, kavanoz mamaları ve yoğurt götürdüm.

Kahvalıtyı evdeki gibi yaptık ;kek,labne,formül süt ve ceviz evden getirdiklerim pekmez yumurta ve yağı da otelden kullandım.

Meyveyi cam rendeden geçirip verdim, vitamin barda taze sıkılmış meyve suları var ondan kullandım bazen de kavanoz meyvelerden verdim arada meyve filesine kayısı koydum kemirdi.

Öğlen yemeklerini de restaurantta diyet bölümünde haşlanmış sebze ve etlerden mutfağa verdim onlar blender dan geçirip verdi ama sonradan keşfettiğim çocuk rest. varmış ve orda da haşlanmış sebzeler ve etler vardı ortada  blender kendimiz geçiriyorduk hemen yıkayıp geri geitiriyorlardı bazen de bizler için çorbalardan, patates püreleirnden ve prinçden verdim tabiki bunları daha çok sevdi .
bi kere de balık yedi onu da sevdi

Oğlum yoğurdunu(babymix) ya kek ile yada bebe bisküvisiyle yer onu da oda da hazırlayıp yediriyordum.

Akşam yemekleri de fırında sütlaca bayıldı oğlum bi akşamda köfte pilav yedi.

Akşamları biz yemek yerken o da sütlacını yiyip arabasında uyuyordu bizde gezebiliyorduk açık hava diskosuna bile içeri girmeden kapısına kadar gidip eğlendik
animasyonlara gidiyorudk.Tabi şanslıydım çünkü emeklemeye başlamadı onun içinde hep arabasında ve şezlonlarda oturdu yemeğini de burda yedi çünkü mam sandalyesinde sıkılıyordu bir tavsiye daha bebek arabası tam yatabilen olsun çünkü uyuduğu için rahat ediyor.

Gün içinde odaya bir derfa  çıkıyorduk biraz yatakta debelenmek istiyordu bize de iyi oluyordu dinleniyorduk uyuyunca uyuyorduk.
emzirmeye de devam ettim
sabah odada altını değiştirdiğimde hemen tüm vücuda güneş sütünü sürdüm.denize giremedi çünkü soğuktu ve sevmedi.

Dönüş yolcuğumuzun bir kısmı geceye denk geldi onu da uyuyarak geçirdi

Çok teşekkür ediyorum oğluma problem çıkarmadığı için keyifli bir tatil geçirdik

Rahat olmak lazım diyorum tedbiri elden bırakmadan.

Hepinize iyi tatiller..

Cevaplamak için Üye ol