Patlamis misir 15 aylik cocuk icin uygunmudur yagsiz ve tuzsuz bile olsa..

nilan soruyor: 10

Patlamis misir 15 aylik cocuk icin uygunmudur yagsiz ve tuzsuz bile olsa... Cocuklarinizin siz yerken yemesine izin veriyormusunuz?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


firis


sanırım neredevyse tüm mısırlar gdo lu yani genetiği ile oynnanmamış mısır yok bu nedenle ben artık mısır kullanmıyorum ama sorunuza gelince patlamış mısırın boğaza kaçma damağa yapışma gibi sorun yaratabilir diye düşünüyorum.


polen

beyaz yerlerinden koparıp veriyordum ben,abiisi karşısında yiyince istiyordu haliyle.cips yemesindense mısır patlatıp önlerine koymayı yeğliyorum ben..


sappho

Boğaza takılabilir diye yemesin ya da yerken mutlaka yanında olun diyerek uyarılan yiyeceklerden biridir,aman dikkat edin deyim.


alidenizzz

hiç vermedim ve farkettim ki oğlum doğdugundasn beri ben de hiç yemedim!

 


bcos

fayda zarar durumu bir tarafa, ben boğazına takılır diye düşünür vermeye cesaret edemezdim..zeyfe

boğaza takılmasından ben de çok korktuğum için vermemiştim. 3.5 yaşındalar, daha bir ay önce tanıştılar patlamış mısırla. Mısırların GDOlu olmasından dolayı da pek içime sinmiyordu yedirmek. Mısır tohumu satan ziraat mühendisi bir akrabamız var, yağlık mısırlarda gdo olduğunu, bu patlayan mısırların cinsinin farklı olduğunu ve onlarda gdo olmadığını söyledi.


nilan

Cevabiniz icin tskler arkadaslar.

Ben misiri cok severim. Hele bu aralar nedendir bilmiyorum resmen patlamis misir aseriyorum :) gizli gizli yiyorum ama bu afacanlardan birsey kacirmak cok zor bir iki onun agzina verdim cok sevdi mamma diyor. Ben de gdo dan dolayi vermekten kaciniyorum.

Zeyfe, verdigin bilgiler icin tesekkurler.


Tosuncuk

Patlamış Mısır ve kuruyemişler tehlikeli. Çocuklar 3 yaşından önce boğaza bunlar kaçtığında çıkartamıyorlar. Doktorumuz ek gıdaya başlarken boğazına kaçarsa korkma kendisi çıkarabilir ( çok büyük parçalardan bahsetmiyorum ) demişti. Sadece kuruyemişl ve patlamış Mısır'ı çıkartamaz çok tehlikeli diye bizi uyarmıştı.hamdusena

kuruyemişleri çok minik doğrayarak verebilirsiniz ben öyle veriyorm 


zeyfe dediğiniz doğruysa kendimi boşuna cezalandırıyormuş yemeye başlayayım mı acaba 
bu yıl ülkemize gelen 29 gdo lu tahil ürününden  21i mısır   olarak ülkemize gelmişti onun için tümden kesmiştim gdo luduur hepsi diye


ozgu_naz

çok seviyordu ama ona kısıtlı yiyeceklerdendir bizim için. çok ender yedi.birinde görmezse aklına gelmez zaten. yemesini istemediğim birşeyi eve alamıyorum ki. bütün zulaları biliyor anında bulur:)Cevaplamak için Üye ol