nEbuzilator onerisi

nisabahar soruyor: 10

15 aylik kızım için nebuzilator almak istiyorum. Cok çeşit var.kvar.kullanimi kolay ve cok pahali olmayan bir ürün ariyorum. Var mi oneriniz?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


_cilerman_

maymunlu olan vardı.biz onu kullanıyoruz. Ben memnunum. Oğlumda artık kendi yapıyor.sanırım o da memnun:)nimomed marka 


atakuzu

Doktorumuz un önerisi ile omron aldık. Ama kullanmıyoruz. Aerochamber daha kolay oluyor. Farklı Dr farklı yaklaşım. Dakika olarak 12 dk biten ilacı 8 dk bitiriyor.


Bahar_Eymen

Doktorumuzun onerisiyle omron aldik biz de...cok memnunuz...


zeon

Bizde omron kullanıyoruz. Bir sorun yaşamadık şu ana kadar...


nisabahar

Atakuzu,siz omronu neden kullanamadiniz?nynnoa

Bizde microlife var çok da ucuza almıştık. Çok pratik sorunsuz. Birbirinden çok farklı olduğunu zannetmiyorum mantık aynı çünkü. Kompresörlü olması önemli demişti doktorumuz sadece.


Florian

Ben ilk ucuz veron diye bir marka almıştım. NE olacak ki aynı mantık demiştim ama değilmiş. Sonradan Omron aldık zira diğerinin performansı ile çok farklı. Omron daha minik zerrecikler haline dönüştürdüğü için daha hızlı iyileşme sağlıyor demişti doktorumuz bunu bizzat yaşadık. Bir de ucuz bir şey alayım diye düşünmemek lazım zira üzgünüm ama çok defa kullanmak zorunda kalaiblirsiniz. Bu durumda da iyi bir marka almak önemli. Aerochamber bizde sadece puf şeklinde inhaler kullanmak üzere olanı var. Elektriklisini hiç görmedim. Bizdeki aerochamber düşük doza geçtiğimizde kullandık. Bunu da paylaşayım. Çok geçmiş olsun.


TATLI_CADI

Nimomed kullanıyorum uygun ve kullanımında bir zorluk yaşamadımberlindenbirseda

Biz Omron kullaniyoruz, büyükce bir model, cok memnunuz. Türkiye'de bir arkadasim Omron'un tasinabilir bir modelini kullaniyor, o da memnun. Tatile vb. goturmek icin bizdeki uygun degil. 


Omron nebulizator ve Aerochamber farkli calisma prensiplerine sahipler (Aerochamber markasinin da Omron gibi calisan bir nebulizator modeli var mi bilmiyorum, benim bildigim hepsi su linkteki gibiler: http://www.aerochambervhc.com/overview/

Nebulizatorde ilac serum fizyolojik cozeltisinin icinde oluyor ve minik damlaciklar halinde solunuyor. Bizim doktorumuz oglumun cigerlerinde balgam varsa ve yumusatip atmasi icin sivi gerektigini dusunurse nebulizator kullandiriyor.  Hatta bazen ilacsiz, sadece serum fizyolojik kullandirttigi da oluyor. Aerochamber ise yetiskinlerin direk agizlarina dayayabildikleri sprey sekilindeki ilaci cocuklarin soluyabilmesi icin gelistirilmis bir urun.  

Aerochamber icin iki sey onemli, Gogus hastaliklari uzmani bir hekimin soylediklerini aktariyorum: Birincisi spreyden iki kez sikilacaksa bunlarin teker teker solunmasi gerekiyor. Yani Aerochamber icine 1 fis, 10 nefes. Sonra 1 kez daha fis, yine 10 nefes. Iki kez birden sıkınca minik partikuller birlesip daha büyük hale gelebiliyorlarmis ve akcigerdeki en ufak damarciklara kadar ulasamiyorlarmis. Ikincisi de pahali da olsa Aerochamber markasinin orijinalini almanin onemi. Biz ilk olarak cok ucuza baska bir marka almistik, pek ise yaramadigi icin demek bu tür inhalasyon ise yaramiyor diye dusunerek Omron nebulizatore gecmistik. Sonra bunu duydugumda Aerochamber aldim ve eski aletle arasindaki fark cok buyuk, ucuz olan urunle nefes aldigimda agizligi yüzümde bir vakum olusturmuyor, Aerochamber ise olusturuyor. Bu vakum etkisi ilacin akcigerde iyice yayilmasi icin onemli. 


atakuzu

Biz 2 senedir kibrista yaşıyoruz. Ankarada bi Prof verdi bize nebulazator. Ancak burada nebulazator le ilaç yapınca çocuk çok kötü oldu. Zaten nem rutubet bi de üzerine nemlendiren alet berbat olduk. Burada meğer bu tip durumlarda Aerochamber kullanılıyormus.zaten burda her çocuğun elinde fis fis adayla ilgili bir durumCevaplamak için Üye ol