Yatak için fikir verirmisiniz?

MineAda soruyor: 8

Kızımız biraz büyüdüğün de seçmesi için ona bir yatak o dası takımı almadık. Şimdi ise ikea'da ki http://www.ikea.com.tr/urundetay/80123993/kura_ters_cevrilebilen_karyola.aspx bunu yada çilek teki http://www.cilek.com.tr/turkce/seri_detay.aspx?seriID=54 bunu istiyor. Normal odalarla bek ilgilenmiyor. 
merdivenliden düşer diye arabalıdan ise çok büyük olması nedeniyle şüpheliyim.
Ben http://www.ikea.com.tr/urundetay/99837492/mammut_cocuk_karyolasi.aspx beğendim ama onunlada Ada çok ilgilenmedi ve yatağı 170 cm.
Kafam karıştı. Siz nedersiniz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Ulku

bizde cilegin baska bir araba modellisi var. bir ara bu konuda uzmanlik yapacaktim, tum mobilyacilari dolasmistim.

neden "cocukluga gecis" diye bir konsept yapmazlar ki, bunu da her firsatta dile getiriyorum. bu yas cocuklari icin gosterdikleri yataklar hem cok yuksek hem de yataklarin bariyerleri yetersizdi. cogunlugu bariyersiz zaten, o daha acaip. sonradan bariyer takayim desen seyyar bariyerler gene kucuk.

sonucta en ideali o arabali model gorunmustu (bizim sectigimiz en ucuz modeliydi). hem alcak, hem her yerden korumali. kizim yerde yatiyordu ve uyurken odayi dolasan bir tipti. bu yatakta cok rahat etti, hic dusme vakasi da yasamadik, kendi kendine de cikip inebiliyor.


leylak

Minecim zaten çilketekini biraz büyüyğnce kendi istemez gibi geliyo bana.İlk resimdekininde aynı modelli ama alt boşluğu dolap ve raflı olanları var bende bakınıyorumda.Daha kullanışlı olurdu.Ben senin beğendiğini beğendim ama.Ve bence biraz daha büyürse oda bunu beğenecek.


Damla

Bizde İKEA Kura var, ters çevirilmiş halde kullanıyoruz, merdiveni süs gibi duruyor şu anda. Ters çevirince çok yüksek bir yatak değil, şu ana kadar bir kez düştü oğlum, ama çok yüksek olmadığı için yumuşak bir düşüş oldu. Altında da kamufle bir alan oluştu, oraya da kullanılmayan oyuncak, vs. gizlenebilir.

Biz çok memnunuz, o da çok seviyor yatağını. Modifiye etmek için de çok uygun bir yatak. Henüz ham haliyle kullanıyoruz, hiçbir şey yapmaya vakit bulamadım ama, renkli parçalarını başka renklere boyayanlar gördüm. Biz tepesine tünel aldık, yanlara ya da tepeye oda, perde ile uyumlu tente, perde diktirilebilir. Merdiven bölümüne bir şeyler asılabilir. Velhasıl ben tavsiye ederim.


MineAda

Sağolun arkadaşlar yorumlar için bugün akşam yine İKEA ya baktık. Ada Kura yani merdivenli yatağı kesin bir dille istiyor. Banada çok yüksek gelmedi. Yarın sabah babamız gidip getirecek.
İkea'nın en çok şu paketlerine bayılıyorum. O koskoca yatak bir yassı kutuda.
Damla bizde mavili kısımları pembeye falan mı boyayaım diye düşündük ama önce bir normal halini kullanalım sonra modifiye ederiz diye düşündük.
Eşim hala sen almadan sana güvenmiyorum diyor. :)Damla

Mavi kısımların bir yüzü mavi, bir yüzü beyaz, iki türlü de monte edebiliyorsun. Kura hafif de bir yatak, taşıması kolay.

İçine ayrıca yatak alacaksanız, bütçenize uygun gelirse latex alternatifine bakın derim. Gerçi Ilgaz'ın terlemesi bu ara kesildi, yataktan şüpheleniyordum ama sanki yine de poliüretan yatağa göre lateks daha havadar ve rahat.

Gökhan bir gün merdivenine Lego'dan bir şeyler örmüştü, kurunca ilk dekorasyon çalışmanızı yapabilirsiniz, boyama, yapıştırma yapmadan. Ilgaz'ın elinde fazla yaşamadılar ama olsun :)


MineAda

Leylak o altıdolaplı olanlardan Modoko'da görüdük. Kupa diye bir mağazada. Ama altında dolap olduğu için yatağı biraz yüksek tutmuşlar. O nedenle çocuk sanki yüklükte yatar gibi görünüyor.
Ama düşünce çok güzel. Çok ergonomik ve yerden acayip tasarruf sağlıyor.


MineAda

Ülkü kesinlikle ara modeller olmalı ya arabalılar gibi 1-2 model bulabiliyorsun yada iyice genç işi. 


alarda

viscoyataklar herkes için ideal ve ortopedik. ayrıntı isteyenler ; www.viskoloveshop.com


Cevaplamak için Üye ol