ankara da gidilebilecek açık hava mekanlar???

aaysun soruyor: 10

arkadaşlar ankara da haftasonları brunch ,kahvaltı yada yemek için gidilebilecek çocuklarında mutlu olacağı yeşil,güzel ,bahçesi olan mekanları önerir misiniz?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


fatos

Çok istediğiniz gibi midir bilmiyorum ama papazın bağını severim ben.


papish

göksu park..


papish

fatos papazın bağına neten baktım menü hakkında bilgi yok biraz anlatırmısın teşekkürler..
bu arada aoç de tigem de çok hoş..


aaysun

göksuya çok yakın oturuyoruz .sık sık uğradığımız bir yer .mavigöl de sanırım hemen hemen aynı proje...odtü güzel ama giriş sorunu var diye biliyorum .herkes giremiyor.
 
yine de önerilerinizin devamını bekliyorum ankara bu açıdan sınırlı gibi (ankaralıyım doğuştan..)kazan yolunda cennet bahçesi diye bir yer var ama henüz denemedik. giden varsa yorum alabilirim.


fatos

Papish Papazın Bağı salaş bir yer. Ortada örnekler, tavuklar falan dolaşıyor. Ağaçlarla kaplı olduğundan yazın bile serin. Farklı farklı büfe tarzı yerler ve bahçeye yayılmış masalar var. Kahvaltı ve semaverde çay, gözleme, tost tarzı yiyecekler var. Vejeteryan olduğum için et ürünleri var mıydı dikkatimi çekmedi hiç. Ama gazetelerini alıp küçük havuzların başında oturmak zevkli bence. Tabi göksü, ahlatlıbel ya da diğer öneriler gibi geniş mekanlar değil. Ben Ankara'da oturmuyorum. Ama yakınız Kırıkkale'de oturuyorum ve bazen haftasonları gidiyoruz. O yüzden önerileri bende merakla bekliyorum. Özellikle odtü'yü merak ediyorum ama giriş problemi olduğunu duyduğumdan çok da cesaret edemedim gitmeye.aaysun

papazın bağı semaver gözleme yiyeceğin kademeli bir alana kurulmuş güzel bir yer .ancak yeni yürüyen çocuki çin uygun değil malesef. çayyolu çalgan güzel kahvaltı için açıkhava ,çocuk oyun bölümü.....ancak farklı yerler denemek istiyoruz..


sirius06

gidilecek güzel yerlerin hepsi yazılmış zaten :))incek tarafında çok güzel yerler var brunch için..çalgan güzel ama uzak biraz bence..yeni yürüyen çocuk için en uygun yer ahlatlıbel gibi duruyor çünkü çimler falan var, rahatça gezebilir..


Ozdenvezuzulari

Kazan yolundaki cennet bahçesine gittik.Açık hava çayır çimen semaver seviyorsanız güzel bir yer.Tavşanları var besledikleri çocuklar en çok onlarla oyalanıyor.Doğru düzgün çocuk partı yok içinde en büyük eksik o bence.Gene de denenebilir.
Diğer alternatifler Göksu,Ahlatlıbel,incekte Nuve güzelmiş.Methini duydum ama gitmedim henüz.Papazın bağı gençlik yıllarımızda tercih ettiğimiz bir yerdi.Çok inişli çıkışlı o yüzden çocukla hiç gitmedim.aaysun

doğru söylüyorsun .papazın bağı bizim de üniversite yıllarında gittiğimiz bir yerdi.nostaljik denebilir. incek te denenmiş, kalitesi ,çeşitli menüsü, fiatı  uçuk olmayan yerler neresidir bilmiyorum.kimi yerlerde mekan güzel yemek zayıf yada tam tersi oluyor. gördüğünüz gibi ankara da seçenekler sınırlı gerçekten


aaysun

teşekkür edrim güzel mekanlarmış ...tam da aradığım konseptte.... devam edin arkadaşlar yeni yerler keşfedelim....Cevaplamak için Üye ol