Okulda arkadaşlar arasında sıkıntılar?

dmldml soruyor: 3

Merhabalar oğlum 4.5 yaşında ... okulda bugün bir olay oldu. Oğlum arkadaşı ile kalem tartışması yaşamışlar ve gözünün altına gelmiş kalem .. allahtan aşağısına gelmiş... öğretmeni aradı durumu bildirdi. Bu sene sınıfa yenı arkadaşları geldi onların alışma süresi ama bu gibi durumlarda öğretmene ne gibi tutum izlemek gerekir... ?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


dream_dream

ben kendi adıma söyliyim böyle bişeyi kabul etmezdim.düşmesi şaşması ayrı durum.ama bu göz.çocuğumun gözüne gelseydi bunun acısını benim evladım çekcekti o öğretmen değil.kör bile olabilirdi.diğer çocuk o da çocuk.burda mesele öğretmende.kalem tartışması yaşayıpta bu kalem gözüün altına gelene kadar bu öğretmen neden müdahele etmemiş.benim tutumum sert olurdu.


mutluannelif

Dikkat etmeniz gereken sınıfta şiddet uygulayan bir çocuk var mı ? Varsa kontrol altına alınabiliyor mu ? Öğretmenler ne kadar ilgililer bu durumla ? Genelde her sınıfta sınıfın huzurunu zaman zaman bozan bir çocuk oluyor. Sıkıntıları olabilir çocuğun, aile ve okul iş birliği içinde bu sorunu halletmeli. Aksi halde sorunlar zincirleme devam edecektir.
Öğretmenin müdahale edemediği durumlar da olur bazen. Küçük çocuk bunlar, çok hareketliler. Öğretmenin sizi arayıp bilgi vermesi olması gereken ama her okulda kreşte de olmuyor o yüzden bu iyi. Siz oğlunuzla da arkadaşları hakkında bol bol sohbet edin, gün içinde canını sıkan şeyleri anlatmasını isteyin, böyle böyle sınıfın ortamına aşina olursunuz ve öğretmenini tanırsınız. Sonrasında ona göre bir yaklaşımda bulunursunuz.


cancun

öncelikle arayıp size bilgi vermeleri iyi bir şey. kalem tehlikeli o tarz kalem çocukların elindeyken öğretmenin daha dikkatli olması lazım. fakat bu tarz olaylar hep olabiliyor. nedense de hep bu göz çevresine geliyor. bizim de başımıza geldi. önemli olan sınıfta bu tarz agresif hareketli çocuk var mı var ise öğretmen ne şekilde bir tutum sergiliyor. zor onların işleri de. Cevaplamak için Üye ol