Sicaklar ve nem

selencem soruyor: 6

Selamlar, 1.5 aydir bodrumda kuru ve esintili bir havadaydik. Dun sabah istanbula donduk ve cok az aglayan oglum deli gibi agliyor 2 gundur. Disleri cok kasiniyor, acaba sicaklar rahatsizligini artirmis midir? Ayrica omuzlari ve gogsu isilik oldu. Acaba isilik bu kadar aglatacak kadar can acitici olabilir mi? Herkese serin gunler dilerim :))

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Elcino_mutluatolye

Ankara da inanilmaz sicak. Ben cami sonuna kadar acik ve sadece bezle yatiriyiordum. Yine de gece cok sik uyaniyordu. Simdi salonda klima altinda tek body ile cok daha iyi uyuyor.


maydemir

Biz henüz ufak olmasına rağmen bu havalar nedeniyle su içirmeye başladık. Kaynatarak iyice steril edilmis suyun hiç bir zararının olmadıgını araştırdım fazlasını çişle atıyor zaten. Tüm gün ve gece tek bir bady giydiriyorum. Hava akiminda ve klimanın etkisinde kalmamasına dikkat ediyorum. Gece yatarkende sadece karnına tulbent seriyorum.


pelingungor

Merhaba,

Sabun ve liflemek isiliği iyi gelmiyor. Ben sadece suyla duş aldırıp duştan sonra bebek kremi sürdüm. 2-3 günde bir sabun kullandım. Çok iyi geldi. Hemen geçti.

Birde bodylerin çok ince olması lazım. Bazı yazlık bodyler çok kalın. Ben en küçük boy normal çocuk atletleri giydirmiştim. Hem boyun ve kol çevresi geniş olduğu için rahat olmuştu. Boyu da uzun gelince altında sadece bezi kaldı. Hem terini çeker, hem serin olur. Bir deneyin isterseniz.

Birde uyurken havanın durumuna göre sadece karın bölgesine ince bir tülbent örtüyordum.


maydemir

İsilik ve benzeri cilt sıkıntıları için mustela stelatria krem kullandık. Hemen geçiriyor ve krem isilik dısında da kullanilabildigi icin el altında olması iyi oluyor.


Nicomedia

gülsuyu iyi geliyor mu sahiden ?


selencem

Ben denemedim, doktorumuz da önermedi. Sadece bol bol yıkamak faydalı oluyor.
Cevaplamak için Üye ol