uht ve pastrize sütler

Yusuf_Ahmed soruyor: 3

arkadaşlar son zmanlarda süt konusu çok kafamı krıştıyo.uht ve pastörize sütler hakkında bisürü iddialar,çiğ sütüde bazı uzmanlar tavsiye etmiyo napcaz biz şaşırdık.sizin fikkriniz neler?

Bu soruyu cevapla


73 Cevap


sevcanvet

ben nurti annelerine seslenerek mesleki görevimi yapıyorum; brucella hastalığı çiğ sütten bulaşır nurti annelerim ve ülkemizde en kaliteli işletmelerde bile hayvanlarda bulunabilmektedir, çünkü çok kolay bulaşır ve hastalık semptom göstermez, uht yada pastorizeye güvenmem çiğ süt alıcam derseniz lütfen çiğ süte elinizi değdirmemeye, kapları sıcak suyla yıkamaya ve sütü kaynatmaya dikkat edin, brucella kadınlarda düşüğe, erkeklerde kısırlığa sebep olur, ayrıca tüm eklemlerde yangıyla şekillenir vucuttan hiç zaman bu mikrop atılmaz ne zaman siz zayıf düşersiniz yeniden ortaya çıkar sevgilerle...


suede

mesleki görevinizi brusellanın önüne geçerek yapın lütfen. brusella var demek veterinerlik yapmak değildir. Teşekkürler 


bit_bit

Bu süt konusunda kafam allak pullak olmuşken hele de bu yazıyı okumusken içmesin yahu süt ne olacak...Yoğurt ve peynir yeter 1 de KEFİR!

"Aslında birçok çocukta vardır süt bağımlılığı. Sütten bir türlü ayrılmak istemez çocuklar. Bu çocuklara baktığımız zaman ağrı hislerinin de çok yoğun olmadığını görürüz. Yani düşer, bir yerini vurur, başka çocuklar bas bas bağırırken, bu çocuklar ‘uf’ der, kalkar gider. Niye? Çünkü, kazein dediğimiz süt proteini iyi parçalanmadan kana geçince morfin gibi etki yapıyor. Bu da çocuğun algılamasını çok değiştiriyor. İşte UHT sütlerin en hafifinden başlayarak yaptığı etkiler bunlar; dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, daha da ilerisi otizm. Gıda alerji testi yaptırırsanız bunları çoğu zaman tespit ediyorsunuz. Sütü diyetten çıkarttığınızda da çocukta ağrı hissinin geri geldiğini, algılamanın ve konsantrasyonun daha iyi olduğunu, hiperaktivitenin de azaldığını görüyorsunuz." (http://haber.gazetevatan.com/kutu-sut-cocuklarda-morfin-etkisi-yapiyor/448518/4/Haber)

Cevaplamak için Üye ol