Bebeğim idrar yolu enfeksiyonu olmuş ama ben anlamadım bu işi

ece_g soruyor: 4

Bugün idrar kültürü testinin sonucunu dr a gösterdik hep birlikte sok olduk üreme 100.000 diyor ama bu arada bizimkinde hiçbir belirti yok yani ağlamaz,ateş yok,ağrı sancı olduğuna dair belirti yok..dr da inanamadı testi tekrarlıycaz ona göre antibiyotik başlayabiliriz.

Kültür için çiş verdirene kadar anamız ağladı birde normal idrar tahlili istedi,kültür için 1cc bile yeter dediler de normal tahlil için ne kadardı diye sormayı unuttum,bilgisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


irde

Merhaba benim oğlum da 5 aylıkken idrar yolu enfeksiyonu geçirmişti ve ateş, ağrı gibi bir belirti yoktu. Ani başlayan kusma şikayeti ile gitmiştik idrar yolu enfeksiyonu çıktı. Zaman zaman kontrol ettiriyorum idrar tahlili ile. Kültür için çok az miktar yeterli oluyor ancak basit idrar tahlili için 50 cc civarı miktar gerekiyor yoksa az geldi bakılamadı gibi cevap alabiliyorsunuz.


Umarım yardımcı olmuşumdur. Geçmiş olsun.


pink09

Benim oğlumda geçirdi aynen hiç bişeyi yoktu ani başlayan şiddetli kusma ile gittik dra 1 gece hastenede yattık serum takıldı ertesi gün ateş başladı o gecede idrar almak için bayağı zorlandık biz 20 cc alabilmiştik yeterli gelmişti geçmiş olsun


melihece

benim kızımda cok zorlanoyor ama 10cc yetiyor merak etmeyin


ece_g

Bizimkinde bu şikayetlerin hiçbiri yok ben hala şaşkınım..

bir sefer çiş yaptığında 5-10 cc yapıyor 30-40 cc nasıl çıkarırız sizler nasıl yaptınız?Cevaplamak için Üye ol