kamera

cemocan81 soruyor: 5

Merhabalar,

3 aydır çalışıyorum ve oğluma uzak bir akraba olan bakıcı bakıyor. herhangi birşeyden şüphelendiğim için değil ama hem daha kontrollü olsun bakıcı diye hem de gün içinde istediğimde açıp oğlum ne yapıyor diye bakabilmek için kamera sistemi kurmak istiyorum. Ama bu durum bakıcı tarafından ters teper mi bilemiyorum. Bazıları da gün içinde sürekli izlemenin takıntılı bir durum olduğunu söylüyor. Bakıcı açısından da sürekli izleniyor fikri aslında hoş değil ama, eminim ben yokken ben varmışım gibi de davranmıyordur. En azından kendine daha bir çeki düzen verir diye düşünüyorum. Ne dersiniz? kamera kullananlar nasıl düşünüyor bu konuda?  bir de bakıcı başlayalı 3 ay oldu, şimdi eve kamera kurdurma istediğimi nasıl izah edeceğim? başta olsa anlatılırdı ama sonradan olunca biraz rahatsız olur gibi geliyor. fikirlerinizi bekliyorum. çok teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


sbl_boun

tabiki koymalısın:) o senin çocuğun ve herşeyden önemli bunu sana önce (ilerde) bir anne adayı daha sonrada bakıcı olarak söylüyorum.evt çok rahat olmaz belki bakıcı ama kimse çocuğundn daha önemli değil :) ki eğer kendine güvenen ve gerçekten işini doğru şekilde yapan bir bakıcıysa emin ol problem etmeyecektir.birçok insan çocuğun kolunda bacağında morluk olmamasına bakar ama fiziksel yaralardan daha önemlisi ruhsal yaralardır çocuğa olan davranışı bakışı tavırları çok daha önemli...yani bence şimdiye kadar taktırmaman hata cnm:)


dieleg

bence bilmek zorunda değil ilk etapta. habersiz olursa doğal hallerini görebilirsiniz bence.


meyeturkiye

Güvenlik kamera ve alarm sistemlerine dair her konuda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız...


ponyy

bende taktırdım kamera. iyi ki de yaptırmışım diyorum.

davranışlarına çeki düzen veriyor. gördüğüm şeyler oluyor. uyarabiliyorum.

mutlaka yaptırılmalı. ben baştan söylemiştim sonradan olması biraz sıkıntılı .

ama içim çok rahat tüm gün ne yaptı diye düşünmüyorum .

 


Meteboy

Çocuğun başına bir kaza gelirse onu töhmet altında bırakmamak için, çocuğunuzu çok özlediğiniz ve sürekli görmek istediğiniz için takdırdığınızı söyleyebilirsiniz. bebekizle.com firmasından takdırdım, memnun kaldım. Kesinlikle takılması taraftarıyım.Cevaplamak için Üye ol