Organik tavuk hakkında

Kozzy soruyor: 6

Merhaba,

Oğlumuz şu anda 6 aylık. Bu nedenle ilerleyen aylar için soruyorum. Organik tavuk alsam ( kendi gözümle gördüğüm, çayır çimende dolaşarak beslenen cinsten :) ) onu önce haşlayıp küçük parçalara ayırsam ve buzdolabının no-frost bölmesinde saklasam ve gerektıgınde bebegımın corbalarına vs katsam ne kadar dogru olur ?

*tazelık açısından uygun olur mu ?

*suyunu da aynı sekılde saklasam yıne taze kalır mı ?

malum, organık tavuklar normalın 5 katı fıyatına. her defasında yenısını almak zorlayıcı olabılır.

sızler nasıl yapıyorsunuz ?

tşk

sevgıler

 

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Damla

@shantaram Avent VIA kapları kullanıyoruz.


harik

orvital in lojistiğini yapıyordum bir zamanlar. Güvenerek tüketebilirsiniz :) Kendim de eve orvital alıyorum.

burmeh

memleketten yolladılar. kayınpederim kendi bahçesinde besliyor. kesmiş ayıklamış göndermiş. eşim de parçaladı. pişirmeden buzluğa attık. az az çıkartıp haşlıyoruz. suyunu buz kutusunda dondorduk. bir iki küp çorbalarına atıyor annem.


Ezgi_MertBora

Bence artık tavuk mazide kaldı. Tavugun nerede yetiştiği, serbest gezdiğinden daha da onemlisi hangi yem ile bedlendiği. Tavuk yemi olarak satılan ve tavuk çiftliklerinde kullanılan yemlerin içinde dioxin bulundu. Biraz araştırırsanız resmen bir zehir oldugunu gorursünüz. Artık tavuk gorunce içim bulanıyor benim. Tavuk proteini eksik kaldın bizim evde diyenlerdenim artık. Benım dedem cok meraklıydı yazlığın bahcesınde tavuk , kaz, hındı besledı olene kadar. O yuzden gayet ıyı bılıyorum tavuk etı nedır ne degıldır. Uzulerek soyluyorum ama orvıtal ve organık dığer markalar dahıl aldım son bır umut ama hiç alakası yok tavukla falan. Ne kokusu ne etı. Neyle beslendıgını bılıyorsanız tavugun sorun yok tabıkı ama ben artık tuketmeyı tercıh etmıyorum. Baska proteın kaynakları varken tavuk olmasa da olur dıyenlerdenım.


Ezgi_MertBora

Birde tavuk eti çiğ ya da suyunu en fazla 10 gun tutardı bizimkiler dondurucuda bile. Pişirip atmazlardı hiç. 


demirdilek

Kralların Tavuğu diye bir marka var, sadece İstanbul'a sipariş götürüyorlar. Harika bir şey tamamen doğal tavsiye ederim ben ordan alıyorum mükemmel ötesi bir tavuk. 90 günde kesiyorlarmış, bitkilerle falan besleniyormuş...
Cevaplamak için Üye ol