çalışan annenin yemeğen bebeği:(

seyda0138 soruyor: 3

arkadaşlar merhaba.benim 5,5 aylık oğlum var ben ek gıdalara işe gitmeden başlamıştım ilk başladığımda problem yaşamadım fakat işe başladığımdan beri çok iştahsız mama da içmiyor kaşıklada beslenmek istemiyor.ayrılıkla ilgili bir sorun yaşadığını biliyorum ama nasıl bir çözüm geliştireceğimi bulamadım bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ayse_anne

pekı emıyor mu bebegınız benım oglum da 5 a bucuk aylıkken cok ısteklıydı ek gıdaya su an hıc degıl gecıcıdrı dıye dusunyrm ben emmesı ıyıse sorun olmaz bence


fistikcik

Merhabalar,
Anne sütü alıyor mu kuzunuz ? Siz işteyken sağıp eve bırakıyorsanız yediği (ya da yemediği) ek gıda miktarı için endişelenmeyin. 1 yaşına kadar bebeğinizin mutlaka alması gereken tek besin anne sütü. Ek gıdalar sadece tatlara alışması içindir, sadece anne sütü almaya devam ederek gayet iyi beslenebilir.
Eğer siz işteyken ek gıda ağırlıklı beslenmesini öngördüyseniz, yol yakınken fikrinizi değiştirin. İyi bir elektrikli sağma makinesi edinin. Bıraktığınız sütle ihtiyacı olan tüm gıdaları alır.
Ek gıdaya alışmak kolay olmuyor, hele erken başlandıysa. Çoğu bebek için bu bir-iki ay alıyor. Başlangıçta sadece bir çay kaşığı yiyorlar bebekler, daha fazlasına zaten hazır değiller. İlk ek gıda denemelerinde eğer zorladıysanız (ya da siz işteyken ona bakanlar zorla yedirmeye çalıştılar ise) bu onda tepki oluşturmuş oılabilir. Ne yaparsanız yapın, asla zorlamayın yemesi için. Şu soruya verdiğim cevapta ek gıdaya tepkili bir bebeğe nasıl yaklaşılabileceğinden bahsetmiştim :
http://www.nurturia.com.tr/questions/30ef9fb6-1a95-4483-951e-9ffc01817a3f/1/nasil-yedirebilirim-bir-fikir-lutfen-%28


seyda0138

ne yazıkki anne sütü almıyor sadece3 ay emdi sonra benim sütüm azaldı ve kendiliğinden kesildi çok şey denedim arttırmak için ama olmadı.anne sütünün olmaması da zaten üzüyor beni birde bebeğim yemeyince ne yapacağımı şaşırdım iyice...Cevaplamak için Üye ol