gunde kaç bez

g6_ soruyor: 9

kızlar ya bısey sorcam bebegım 6 aylık ben gunde 10 bez degstrıyom bazan daha fazla arkaadsmn oglu  8 aylık o gunde 3 sızce kımnkı normal:)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


g6_

ama bebekler buyunce altlarını daha az dolduruyolarmıs:)


mehtaperkan

Kızım 6 aylık günde yaklaşık 6 bez değiştiriyoruz. Daha azda doldursalar 3 bencede çok az. Sırf hava alsın diye bile açmak lazımbazen bence.


ema

Ben gece boyu hiç değiştirmiyorum.Günde toplam 4 defa filan değiştiriyorum sabah lazımlığa oturtuyorum.Tabi hergün aynı oluyor diye bir kayde yok.Bazen 2 defa kaka yapıyor bazen bir bazen 3 defa ona göre değişiyor.Pişik filan olmuyor.İlk aylarda günde 15 20 defa bez değiştirmeme rağmen pişikten kurtaramamıştım sonra nemli pamukla sildim ve kuruladım kurtardım pişikten.Acemilik kötü şey:))


My_LadyBird

bazen bizimde 10 bezi buldugu oluyor bazende en fazla 5 bez :) bu bebekler çok degişkenler bazende mehtaperkan nın dediği gibi hava alsın diye degiştirdigim oluyor :) eger gece kaka yapmamışsa bende degiştirmiyorum altını uykusunu bölmektense..


birde arkadaşlar deneyimlerinizi merak ediyorum lazımlıga yada tuvalete oturtmak için çok mu erken? çok düşünüyorum son günlerde..



ema

cece29 Ben 9.aydan beri oturtuyorum.Bence erken değil tuvalet eğitimi değil zaten sadece alışkanlık kazandırmak benimkisi.

bu gruba davet ediyorum seni.


My_LadyBird

bende davetini kabul edip üye oluyorum zatenoradaki yazıları okuyordum çokbilmiş in blogunu epey okudum tuvalet egitimiyle ilgili güzel şeyler yazmış.. zaten bu kadar ufaklarken kimse beklemez tuvalet egitimini kazanmasını alışkanlık bile bizim için çok önemli.


korkutup ürkütmek istemiyorum o yuzden çok kararsız kaldım seni buldugum çok iyi oldu  demekki işe yarayanlar da var :) doktorlara kalsaaaaa oooooooo çok geç bence :) 2 yaşına gelmiş kocaman çocukları bezlemek temizlemek çok zor olmalı..


ema

Biz tuvalet eğitimini oyun haline getrdik korkmuyor neden korksun bağırıp çağırmadıktan sonra.


GOGO05

normali 4 veya 5 bezdir  gecede açmaya gerek yok artık


sPetek

Bende günde 4-5 bez değiştiriyorum. Gece değiştirmiyorum ... banada 3 bez az geldi, pişik olmuyormu bebek acaba?:/


Cevaplamak için Üye ol