Ynt: ankarada bebeği olan bi arkadaş olsa hiç fena olmaz

aycan_aycan soruyor: 5

2.5 aylık kızım son 15  gündür 5 günde bir kaka yapıyor.ne yapabilirim bu durumla ilgili.zeytinyağı denedim ancak bir işe yaramadı.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


erenin_annesi_derya

yapabileceğiniz tek şey arada bir karnına fazla bastırmadan saat yönünde bebe yağıyla masaj yapmak.bunun dışında ekstra bişeye gerek yok.ben 1 hafta yapmadı diye doktora götürdüm bana bunu söyledi.10 güne kadar normal anne sütü alan bebeklerde dedi.10 günü geçerse muayeneye götürürsün cnm.makatında çatlak oluştuysada zorlanıyor çünkü.


ilket

Biz güven hastanesine gidiyoruz, doktorumuz 5. gün hala kaka yoksa yarım kansuk fitil, kaka gelmezse yarım saat sonra diğer yarım fitilide yapmamızı söylemişti. Hala kaka gelmiyorsada hemen getirin demişti. Öyle 10 günleri beklemeyin sakın. Ayı küçük bence zeytin yağda vermeyin..


aycan_aycan

güvende hangi dr.a gidiyorsunuz bende oraya götürüyorum kızı.


aycan_aycan

sadece anne sütü değil mamada veriyorum.bugün yine 6.gün ve makata zeytinyağı sürüp biraz içeri vererek yaptırdım.


tugba_zehra

bizdede aynı sorun var 9 gun rekoru var?ankaradayız 3 tane farklı doktora gıttık bekleyebildgınız kadar bekleyın rahatsız olursa fıtıl kullanın dedı oyle yapıyoruz bakalım daha ne kadar boyle gıdecek bı çare bulan olursa benide haberdar etsın lutfen?Cevaplamak için Üye ol