Denize sıfır değil odaya sıfır otel

akasya2213 soruyor: 10

küçük çocuklu bir anne olarak 5 yıldızlı otellerde bir hayli yorulduğumu farkettim.

ben eşim çocuk..... eşyalarımız.... su oyuncakları.... deniz gereçleri........daha denize giderken yorulıyorum...bir de oğlumun sürekli wc ye gitme isteği....
bu nedenle odadan çıkıp bir kaç adım atıp deniz kenarına ulaşmak istiyorum.
var mıdır böyle otel, pansiyon, tatil köyü
yoksa bu bir ütopya mı?:)

önerilerinizi bekliyorum


Bu soruyu cevapla


20 Cevap


ozdenin_oykusu

Ayvalık-Sarımsaklı daki Grand Hotel Temizel e bir bakın dilerseniz.Aile oteli olmakla birlikte,denizi,havuzu vs.kendi alanı içinde olduğu için ulaşmak kolay oluyor :)


mezguashe

Datça Billurkent... Odaları çok konforlu sayılmaz ama denize kısa yürüyüşle ulaşılması, iki katlı binaların özellikle alt katlarında kalırken, bahçeyi ve bahçe çevresini zaten genelde çocuklu olarak gelmiş ailelerle paylaşıp, çocuklar kaynaşıp oyun oynarken kafa dinleme imkanları vs. çok cazip geldi bana. Zaten genelde çocuklu aileler tercih etmişti bizim gittiğimiz dönemde. Tavsiye ediyorum. Seneye iznimin bir kısmını kesinlikle yine orada geçiririm.


akasya2213

çok teşekkür ederim.......inceliyorum


senem

Marmaris Selimiye'de Kıyı Pansiyon. İlk gidişimizde biri 5 yaş, diğeri 3 aylık iki çocukla gitmiş, çocuklar odada uyurken karı koca denize girebilmiş, akşam yemek yiyebilmiştik. Herşey bir dakikalık erişim mesafesinde ve pansiyon personeli çok yardımcı. Adı pansiyon ama pek ucuz bir yer değil bu arada ama çok tavsiye ederim. Yemekleri de ayrıca muhteşem.


yaprak

çıralı, datça buraları düşünebilirsin bodrum mazıköy de istediğin gibi.selimiyeye hiç gitmedim bende gitmek istiyorum bakalım.çıralıda yürüme mesafesi var denize 200 mt kadar ama pansiyonların geniş bahçeleri çocuklar için ideal.datçayada gitmedim ama kuzenim gitmiş resimlerde gördüğüm kadarıyla deniz dibindeyaprak

ucuzluk arıyorsan çıralı gerçekten çok ucuz uğur pansiyonu tavsiye ederim orada da


Ayliz

Merhaba,

Marmaris - Selimiye'de bir çok pansiyon denizin hemen dibinde, sahili maalesef yok. Otelle deniz arasında 50 - 100 cm.'lik çakıl taşlarından oluşmuş bir alan var. Yani çocuğunuz kumdan kaleler yapamaz, deniz ayakkabısı olmadan yüzemez. Ancak tek amacı kafa dinleyip, denize girmek olanlar için ideal ama pansiyona gitmenize rağmen iki kişilik oda fiyatları kahvaltı dahil 250 TL. Öğlen ve akşam yemeklerini yine pansiyonda alabilirsiniz ancak minicik porsiyonlara yine çok fazla ödeme yapmak zorunda kalıyorsunuz ve Marmaris'ten Selimiye'ye yaklaşık bir- bir buçuk saat içinde çok virajlı bir yol üzerinden varıyorsunuz.

Antalya Çıralı'da pansiyonlarla deniz arasında sadece bir yol var. Sahili kum ve çakıl taşları ile karışık. Yalnız denizi dalgalı, çok tuzlu ve taşlı. Ayrıca merkezden çok uzakta, ıssız bir yer. Ama fiyatları biraz daha uygun.

Balıkesir Sarımsaklı'da da pansiyonlar hemen denizin yanında ancak sahili çok kalabalık ve sivirisinek sorunu var. O yakınlarda daha sakin olan Badavut adlı bir yer varmış ama istediğiniz gibi pansiyonlar, denizin hemen yanıbaşında mıdır, bilemiyorum.


burkatek

Var , 2 senedir gittiğimiz Teos Ormancı ?

Bookingden veya başka sitelerden araştırabilirsiniz. Ben çok memnun kaldım,

Lüks beklentiniz yoksa deniz tertemiz , odadan denşzegitmek 10 saniyeakasya2213

arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığınız için. şu an ofis sakin elimde not defteri not alıyorum paylaştığınız bilgileri :)


asla lüks beklentim yok. sadece güzel bir deniz, denize yakınlık... bu kadarnynnoa

Datça Olgun Pansiyon / Palamutbükü http://www.palamutbukunet.com/ ; biz yıllardır hatta kızlar doğmadan önceden beri buraya gidiyoruz. Çocukla çok rahat iki adım at deniz, yemekler kumsaldaki masalarda yeniyor zaten. Hiç adım atmadan deniz kenarında akşam olabiliyor :)

Tuvalet sorunu için de benim çözümüm bu her yerde kullanıyorum park deniz yol kenarı :) http://www.annelutfen.com/urun/portatif-lazimlik-mavi?gclid=CPWV3Pjjy8kCFUoUwwodoDwNcw ;Cevaplamak için Üye ol