Sma bebek maması

gerginabla soruyor: 5

Merhaba,

Sma-2 nin tadına bakan varmı hiç?Devam sütü olarak oğluma aldım ama beğenmedi , ne yalan söyliim bende beğenmedim:)) Acaba diyorum bozuk  mu yada bütün devam sütlerinin tadlarımı böyle?Tadı sanki talaş gibi.Böyle ağzı buruşturuyor :))
Bide aslında benim devam sütü almamın sebebi gece uyanmasından dolayı.Acaba diyorum açlıktan mı uyanıyor.Yoksa çok güzel emiyor beni. Biraz öncede bi arkadaşın cevabını okudum, devam sütü değilde mama tavsiyesi sormuş.Acaba bende gece yatarken mama versem?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim...

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


karlarkralicesi

Ben kullanıyorum Dr umuz tavsiye etmişti tadı çok kötü demişti o yüzden de anne sütünden uzaklaştırmazmış ben sabah bakıcıyla olduğu için 7 tahıllı mamayla karıştırıp kahvaltı olarak verdiriyorum yiyor ama sadece 1 öğün yiyor gece yatmadan da irmikli muhallebi ya da yoğurt veriyorum.


ebruelmas

bende aldım. benim oğlumda hiç sevmedi. aptamil i dene ona güzel dediler. ben almadım daha.gece kaç saatte bir uyanıyor?


gerginabla

karlarkraliçesi teşekkürler.gece yatarken deneyeyim irmikli muhallebi ve yoğurdu.

ebruelmas bazen sabah 6 da uyanıyo,bazen gece 2 de uyanıyo.bazen 2-3 defa uyanıyo.bazen 1 defa uyanıyo.bazen gece boyunca illa beni yanında istiyo.belli olmuyo valla.büyüdükçe huy değiştiriyo. Bende sarılık olduğunda preaptamil almıştım ama onuda 2-3 defa falan kaşıkla vermiştim .beni emmeyi bırakmasından korktuğum içinde ondan sonra kullanmadım.bide ondan deneyeyim bakalım.


persephone110

Sma tadi kotu oldugu icin bizde doktor tavsiyesi ile kullanmistik ilk aylar sutum azdi gercekten de emmeyi birakmadi.aptamil daha tatli oluyor sanirim


ebruelmas

benim olumda saat 10.30 gibi yatıp saat 2 de ve saat 6 da uyanıyor. emip tekrar uyuyor saat 8.30  9 gibi uyanıyor. yatmadan önce muhallebi de yaptım ama bu rutini bozulmadı. daha deliksiz uyku için erken diye düşünüyorum. yoksa öyle değil mi?Cevaplamak için Üye ol