yenidoğanda uyku sorunu

ayfi soruyor: 2

53 Günlük oğlum var.Bizim uyku sorunumuz var.Uyutmak için çok uğraşıorum tam uyudu yatağına bırakıyım demeye kalmıyor hemen gözlerini açıyor,uyusa bile 30 dk. yada 1 saat uyuyor.uyanıkken emmiyor uyurken emmiyor oda gaz yapıyor gaz çıkartıyoruz arkasından uyanıyor bu yüzden mi acaba uykumuz az sürüyor.Uyanınca da huysuz oluo hep ağlamaklı napıcamı bilemiyorum?Devamlı sallıyorum
Bi sorum daha var;
53 günlük bi bebek kaç dk emer ?ben sütümü hiç sağmadım devamlı emziyorum,onun için dk tutuyorum en fazla 10 dk emiyor doktorumda 1 saatte 20 dk emmesi yeterli diyor ama benimki emmiyor okadar bile aslında 13 gün önce doktora gittiğmizde kilosu normalden fazlaydı ama ben genede korkuyorum emmeyi bırakırmı die?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


atb

bizim de aynıydı, hiç endişelenmeyin, ben uykudayken emziriyordum. gazlı olacak herhalde benimki gibi. üç aydır savaşıyoruz gazla.  bu tarif edilen dönemi 20 gün kadar yaşadık. endişelendim kilo verir mi diye ama aksine aldı, yani sorun yok. bu dönemde de göğsümde uyuttum, sonra da yanımda. bu sayede gazdan kıvrandıkça uyanmadı. tek kalınca uyanıyor gaz sancısı gelince.


gokalpileseyrialem

kilo alımı maşallak çok iyi hiç endişe etme.Kendini bebeğin isteğine bırak fazla emzirirsen bu sefer kusmalar başlar.O ihtiyacı kadarını alır, alıyormuşta zaten. Ben hiç öyle süre tutmadım emzirken bir memeyi boşalttı diğerine geçirdim. Bir sonraki emzirme saatinde en son verdiğim memeden başladım. Hem Tracy Hogg BEBEK BAKIM SORUNLARINA MUCİZE ÇÖZÜMLER kitabında bebeklerin ilk on dk emdiği sütün uyku verici ve besin değeri olmayan ön süt olduğunu asıl besin değeri olan sütün kanaldaki sonraki süt olduğundan bahsediyor.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazıyorum. Bak ben senin geçirdiğin bu dönemde neler yaşamışım :) Herşey geçiyor. Sevgiler..
Ekte ayrıca uyku düzeni kurma yazımı ekliyorum, gaz yazımı ve ay ay gelişim notlarını takip ederek önceden yaşayacaklarını kestirebilirsin sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/10/2-aylk-bebek-gelisimi-1.html

http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/11/bebeklere-uyku-duzenini-ogretme.htmlCevaplamak için Üye ol