emzirmeyi kesme +memesiz uyuma

Sheeda soruyor: 3

Bu zamana kadar sadece memede uyuyabilen bir bağımlı yetiştirdim ama şimdi bazı nedenlerden dolayı emzirmeyi kesmek istiyorum fakat bi konuda nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. 


ilk olarak, memesiz olarak bi şekilde uyuyabilmeyi öğretip biraz zaman geçtikten sonra mı emzirmeyi sonlandırmalıyım ?

yoksa nasılsa her ikiside sıkıntılı bir süreç olacağı için aynı anda mı yapmalıyım. Nasılsa memeyi kesince memesiz uyumak zorunda kalacak.  Benim aklıma gelmeyen başka bir formül biliyorsanız bana yardımcı olursanız sevinirim. 

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Sheeda

Ben de meme işini sonlandırdım , defalarca süt az kaldı bak bitmek üzere artık biberondan içeceksin konuşmasını yapmış ve ara ara meme bitti, memesiz uyuyalım dediğimde ağlıyordu. Bir gün kesin karar verdim ve öğlen uykudan önce emzirirken benzer bi konuşma yaptım, o akşam  uyumadan önce süt istemedi ailecek yatağa girdik onu da yanımıza alıp uyumasını bekledik. Gece hiç uyanmadı . Ertesi gün öğlen uyku vakti gelince meme istedi ben tabi hazırlıklıydım evde şeffaf bant kalmadığından yara bandı yapıştırıp meme bitti dedim, niyetim korkutmak değildi ama ya korkttu ya da çirkin geldi , bir tuhaf baktı ve meme bitti dedi, istersen dokunabilirsin dediğimde elini korkarak geriye çekti. 2 hafta oldu ağlama gibi bir sorun yaşamadık ama hala zaman zaman meme bittii diyor. Bu arada 2 haftalık bu süreçte bir kez tekrar meme verdim :) 
Oğlumece uyandığında veya canı acıdığında, korktuğunda meme isterdi şimdi onun yerini süt aldı, belki siz de süt verebilirsiniz. Bizim süt tüketimimiz biraz arttı ama geçiçi bir süreç diye düşünüyorum günde 1 lt geçmemeye çalışıyoruz


esra_26

bizde memişleri bıraktık 2.günümüz bugün kuzucum şimdi kucağımda uyuyakaldı ama dün gece çok zordu bakalım bu gece ne yapıcaz


mkb

Biz de bıraktık iki gündür. Ama uyuması sorun oluyor. Yani uykusu gelince bir türlü yatıramıyorum. Göğüslerimde birikmesi olduğu için çok rahatsızım ve sabrım yok. Ağlayarak salladım iki gündür böyle uyudu. Ağlayarak sallamIş olmak istemiyorum. Poposuna da vurdum bugün. Çok vicdan yapıyorum. Nasıl uyuyacak bu çocuk.
Cevaplamak için Üye ol