uçak yolculuğu

momofbam soruyor: 10

Bebeğim 4 aylıkken bir uçak yolculuğu yapmıştım. O dönem emdiği için çok rahat etmiştim ve çok da ağır olmadığı için kanguru ile çok rahat taşımıştım. THY ile uçmuştuk ve personelin de ilgisinden & yardımından memnun kalmıştık.. Şimdi yine bir Adana-İstanbul-İzmir-Adana yolculuğumuz olacak.. bu defa Pegasus.. Şimdi emmiyor, beslenmesi ve kulağında ki basıncın onu rahatsız etmemesi için uçağa neler alabilirim, yanıma neler almalıyım ve en rahat nasıl taşırım (uçak-servis otobüs-metro vs.) kara kara düşünüyorum.. Valiz de ayrı bir yük olacak, valiz yerleştirme ve en gerekli neleri almalı konusunda da yardıma ihtiyacım var.. şimdiden teşekkürler!

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


CokBilmis

Ben uçağa giderken kızımı slinge oturtuyorum. Uçağa binene kadar da çıkartmıyorum içinden. O da rahat oluyor.


nike

pekii anakucagi+pusetin iskeletinden olusan arabamizi bavulumla beraber versem ekstra ucret odermiyim?gerci 8 kg nasil kucagimda tasirim bilemiyorum su sling icinde gec kaldik galiba.birde kalca cikigi sorunumuz var sorun olabilir mi acaba sling..vee son olarak kizimin kulaginda sari akinti var yani bildigimiz yetiskinlerde oldugu gibi 2 gun once dr kontrolumuz vardi bakti birsey var demedi o halde enf.yok anlamina geliyor bu degilmi?ay ne cok konustum aslinda  pimpirikli annelerden degilim ama:)) bu arada bende sivrisinek-lavanta ve su terleme icin karbonat olayina bayildimmm:) kesin ise yariyor :))


momofbam

terleme için karbonat nedir, ben kaçıdım..CokBilmis

@ nike:

  1. Anakucağını ve puseti naylon ile birbirlerine sıkıca bağlayıp, bavul muamelesi yapıyorlar. Eğer kilo sınırını aşmazsan fazladan ücret vermen gerekmez. Ama eğer elinde taşıman gerekirse, uçağın giriş kapısına kadar pusetle gidip, giriş kapısında da hosteslere emanet edebilirsin. İnerken de hosteslerden etslim alıp, bebeği pusete oturup, öylece uçaktan inebilirsin.
  2. Sling özellikle kalça çıkığı olan bebekler için öneriliyor. Çünkü bacaklarını tam da sling içindeki gibi tutmaları gerekiyor (biribirinden ayrık). Böyle bir sorununuz varsa zaten öyle böyle bir sling alın muhakkak.
  3. Kulak kiri değimiz, kulağın kendini tozdan kirdne korumak için ürettiği bir ifrazat. Özellikle havası kirli olan ortamlarda artıyor. Bebeklerde de oluyor doğal olarak. Doktorunuz herhangi bir sorun görmediyse, doğal bir akıntıdır o.
  4. Lavanta yağı ve karbonatın etkilerini bulan kişiye ben de her gün hayır dua ediyorum :)mufidek

ben de oğlumla daha yeni seyahat ettim istanbul muğla seyahatiydi malesef çok ağlaadı verdiğim herşeyi reddetti ne biberon ne emzi ne oyuncak ağlamaktan mahvoldu en sonunda sızıp kaldı çok zorlandım,bence de bebek arabasının baston olamsı çok büyük rahatlık uçağın kapısına kadar götürebiliyosunuz zaten ama teek başıma ben çok zorlandım.fakat kulaklarına bi zarar vermez  dedi doktor sadece zarları çok ince olduğu için ağrır dedi  kolay geelsin ii yolculuklar


momofbam

Eveeet, yolculuğumuzun ilk ayağı olan Adana İstanbul yolculuğumuzu gerçekleştirdik.. Yaşadıklarımızı aktarmak istiyorum ki diğer anneler de hazırlıklı olsunlar bu tür durumlar için:
Pegasus ile yaptığımız yolculukta THYden farklı olarak (sanırım uçak da çok dolu olduğundan) bizi arkaya yakın orta sıralarda oturttular.. (THYde en ön sırada oturmuştuk ve biz yerimizi alana kadar başka yolcu binmemişti) Bizi arka kapıdan geçirdiler, biz arka kapıya varıncaya kadar birçok yolcu yerine geçmişti ve koridor kalabalıktı. İnişte de hiçbir öncelik tanınmadı.. Diğer yolcuların arasına sıkışıp indik..
Pegasusda yastığı para ile satıyorlarmış, THYde ücretsizdi ve biz uçakta veriyorlar diye yanımıza yastık almadığımızdan hazırsız yakalandık..
Pusetimizi merdivenlerin orada aldılar ama Sabiha Gökçene vardığımızda körüklerden geçtik ve pusetimizi valizleri teslim ettikleri bagaj yerinden teslim ettiler. Dolayısıyla onca yolu kucakta gitti bebeğim, neyse ki uçağa yanımıza çok büyük ve ağır bir çanta almamıştık.
Uçakta su verdim, herhangi bir sorun olmadı neyse ki.. diğer çocuklar bangır bangır ağlarken bizimkinin keyfi yerinde gülücükler atıyordu.. gülerkende mi acaba kulağını açıyor diye merak ettim.. :)
Sabiha Gökçenden Bakırköye yolculuğumuz otobüs ve deniz otobüsü ile devam etti.. tam bir maceraydı ve güzel bir deneyim oldu.. hiçbirinde uyumadı yavrucum ve keyfini çıkardı. Sadece aralarda kestirdi.. Sabah 7:30da Mersin'den başlayan yolculuğumuz saat 14:30'da Bakırköyde sonlandı..
Bu arada İstanbuldakiler "ufff ne sıcak" diyorlar.. tabii bilmiyorlar Adana ve Mersin nasıl yanıyor.. biz "of be" dünya varmış dedik!


momofbam

İstanbul-İzmir uçuşumuzu da gerçekleştirdik.. Yine pusetimizi bagaj yerinden ve gecikmeli olarak verdiler.. demek ki pgs ile uçunca puseti valizlerle de birlikte versek olurmuş.. çünkü inişte alamıyoruz..
bu defa Bartu'yu uçakta uyuturum, rahat gider diye uyutmadım, ama bu defa da uykusu başına vurdu, kötü oldu, daha huzursuz oldu.. bunu yapmanızı tavsiye etmem..nike

ucakla gidemedim..:( tum hazirligimi ona gore yapmistim ama 2 gun kala sorun cikti gidemedim ertelendi falan filan...imrenerek okudum yazdiklarinizi..simdi sabah araba ile gitmek zorundayiz..inanilmaz gerginim.kizim 6 aylik oldu.dis mis huy muy sendromlara girdi...bir mucize olsa ve hic aglamasa :((


CokBilmis

@ nike: 6 aylık bir çocuğun hiç ağlamaması gerçek bir mucize olur gerçekten de :)

Eğer emziriyorsanız hiç korkmayın, biraz uzun süre emzirmeyi göze alarak, gayet rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol