Bebeğim beslenmeyi reddediyor

anakurt soruyor: 8

Merhaba,3 aylık oğlum var, ilk 2 ay emdi daha sonra emmek istemediğinden sutu sagarak biberon ile verdim. Bir süredir bibiberonu da kabul etmiyor, sadece uykuda besleyebildim fakat şimdi buna bile direnç gosteriyor.yogun olarak parmak etmiyor şimdi unutturmaya çalışıyorum. Saatlerce aç kalabiliyor.bu durum beni çok uzuyor.ne reflu ne de alerji tesbit edilmedu. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Meowwow

o aylarda bazi bebekler emmekten vazgeciyor diye hatirliyorum. ama emzirirken dans ederek, hafif dus alarak, yuruyerek emzirmeye devam etti o arkadaslar diye hatirliyorum. yani cocugun rahat olacagi pozisyonu buluncaya kadar devam ettiler. cok yipratici biliyorum ama isterseniz bir de bunlari deneyin?


eloskovecanuk

Merhaba. Bu aylarda bebekelrde cok fazla rastlaniyor. Benim oglum da sadece uykusunda beslenirdi. Beni emmezdi sagarak verirdim. Burda onemli olan kilo alimi... eger almasi gereken kiloyu aliyorsa sorun yok demektir. Ve bir sure sonra kendiliginden tekrar emmeye basliyor.

Umarim en kisa surede atlatirsiniz...


SelmaOnurEmre

Aynen benimkiler de 3 ay civarinda emmeyi reddetiler. Ayakta pispislayarak gezerek emziriyordum. Bir sure sonra duzene girdi.


SelmaOnurEmre

Bir de google da aratin bulursunuz Tomrisin emzirme notlarini okumanizi tavsiye ederimEmineKartal

Benim oglan da 4 ay civarı 1 hafta kadar emmeyi reddetti. Zorla bir iki yudum emzirerek, uyurken falan çok ugrastim. Göğüslerim taş gibi olur, geceleri kıyafetlerim sutren ipislak uyanirdim; maalesef yanımda süt sağma makinem de yoktu. Cok cok uzulmustum emmiyor diye. Ama 1 hafta sonra kendiliğinden emmeye, hatta deli gibi emmeye başlamıştı. İnşallah en kisa zamanda sizinki de öyle olur.


anakurt

Merhaba eloskovecanuk,sagarak verdiğiniz belirtmişsiniz bu ne kadar sürdü? Memeyi mi emmeye başladı daha sonra yoksa biberon ile mi devam ettiniz?


anakurt

Merhaba eloskovecanuk,sagarak verdiğiniz belirtmişsiniz bu ne kadar sürdü? Memeyi mi emmeye başladı daha sonra yoksa biberon ile mi devam ettiniz?


anakurt

Cevaplar için çok teşekkürler emzirmek icin çok mücadele ettik, ten teması birlikte duş ayakta emzirme v.s çokça demedim hatta ac bile bıraktım fakat başarılı olamadık. Tek arzum asgaridw de olsa beslenmesi biberon ile uyanıkken asla içmiyor uykuda da bazen verebiliyorum sütü bazen o da olmuyor.


Cevaplamak için Üye ol