un mu irmik mi?

mariposita soruyor: 5

bebeişe çorba başlicam. patates, kabak ve havuçla düşünüyorum. kıvam için tam buğday unu mu koysam yoksa irmik mi? hangisi daha faydalı olur? bir de 1 çay k. kadar zeytinyağı koymayı düşünüyorum. olur di mi?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Sanemm

Amaç sebzelerin tadına alıştırmak olduğundan ne un ne irmik kullanmanıza gerek yok. Zira maksat doyuruculuk değil tada alışması.

Sadece sebzelerden karışım yapmanız yeterli olur. Un ya da irmik kullanırsanız zaten küçük olan midelerini çabucak doldurup tok tutacağı için ana besin maddesi anne sütünü daha az almasına neden olur.


ozlemada7

Gerek yok ikisinede,sadece sbze verin once,patatesle zaten kivamli oluyor.


mariposita

maalesef kilo alımı yeterli değil gibi, her gören aa ne kadar zayıf diyor. sütümün de yetmediğini biliyorum artık. sürekli emmek sitiyor ve memede.g eceleri yeterli, tamam ama gündğz yok işte. hele de birkaç gündür eşimin ameliyatı şu bu derken, hiçbişi yiyemedim. bu arada sütümün kalitesi düşmüş müdür acaba? ya da vücudumdan alacağını almış mıdır?
patates ve havuç ikilisini daha önceden verdim. 3. için o yüzden rahatım.
gerçi ha püre ha çorba değil mi?
off kafam karışık ya, devam sütü ve gece mamalarına takılıyor gözüm markette.


Sanemm

Anne sütü kalitesini yitirmez, (örn/kalsiyumlu gıdaları tüketmiyorsanız dişlerinizdeki kalsiyumu alır) içiniz rahat olsun.

Bebek emdikçe artar sütünüz ancak ilk zamanlardaki meme dolgunluğunu siz hisstemezsiniz çünkü artık vücut bilinçli süt üretir. Bebek meme başını emdiğinde sütü bırakır bu sayede memede gerginlik olmasa da sütünüz vardır.

Çok güzel bir mevsimdeyiz bu nedenle hazır mamalara muhtaç değilsiniz çeşit bol, mutlaka ek gıda başlayayım diyorsanız öğleden sonraları bir çay bardağı yoğurt yada  mevsim sebzesinin püresi verilebilir.


mariposita

bugün sağlık ocağında tarttırdım. çok iyi çıktı :S hemşire de çok büyümüş gördüğünü, şaşırdığını söyledi. ben de şaşırdım. en son kv de gelişimi geri gibi diyince iyice kafa sıyırma noktasına gelmiştim.
şu sıralar yemem iyi,sütüm de iyi.
yemesem bile benim depolarımdan gitmesine sevindim zira bazen yeme olayını boşlayabiliyorum. oğluş gıdasız kalmasın da.
çorvayı rafa kaldırdım şimdilik, patatese ve havuca kabak ekleyip püre yapcam. meyveyi öğleden önce veriyorum,sebezeyi de öğleden sonra veririm artık.Cevaplamak için Üye ol