Boyut Yayınları'nın Anaokulu Dergileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

EmineKartal soruyor: 3

Boyut Yayınları'nın Anaokulu Dergileri hakkında birçok yerde çok olumlu şeyler okuyorum. Okul öncesi çocuklarla evde eğitici faaliyetler yapabilmek için güzel bir set gibi gözüküyor. Pratikanne'den mailbox'ıma düşen Boyut Yayınları bültenine kadar herkes bu dergileri öneriyor. Ancak 232 lira gibi bir fiyatı var. Evet çok kapsamlı bir set; ama sizler ne düşünüyorsunuz, alınmalı mı, değer mi sizce? Bir de benzer önerileriniz var mı? 

Kızım henüz 8,5 aylık ama ben yavaş yavaş böyle eğitici kitaplar alıp kızıma güzel bir kütüphane oluşturmak ve ara ara denemeler yaparak en kısa zamanda böyle faaliyetler yapmaya başlamak istiyorum. 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Damla

Ben bu dergileri çok seviyorum ama eğitim amaçlı değil de güzel malzemeler olarak kullanıyoruz. Sıra gütmeden kendisi alıp karıştırıyor, bazen aradan bir aktivite seçiyoruz. Bazen bir dergiyi baştan sonra yapıyoruz, ama hiçbir zaman sıkıldığı bir sayfayı bitirelim diye zorlamıyorum.

Okul öncesi dönemde çocuklar planlı öğrenemezlermiş. Eğer öğretmeye çalıştığınızı sezerlerse o zaman sıkılırlarmış. Hep eğlenmek ve onların ilgisini ön planda tutmak lazımmış.

9 ay oldukça erken ama bunların renk/resim kaliteleri çok iyi. Bence duyularını açmak için dergiye bakabilir, ilk sayfalardaki hikayeleri rahatlıkla ona okuyabilirsiniz.


khan

Ben kızınız için Anaokulu serisinin henüz erken olduğunu düşünüyorum. Gerçekten çok renkli, içinde çok güzel çizilmiş hayvan karakterleri var ve her sayıda tekrarlanıyorlar. Hikayeler, aktiviteler süper.

Ama kağıdı çok ince, çocuğunuzun eline veremezsiniz, baktığı kadar yırtar da (istemese bile daha parmaklarına çok hakim değildir). Ya da uzanmak ister, siz yırtacağından korkarsınız, onun da içinde kalır vs. Bence, alacaksanız bile şimdi vermeyin, tam olarak kullanamazsınız, çok çok güzel bir seri.

Başka kitapları var mı? Sayfa çevirmeye, kitaba alışık mı? Renkli, ilginç olduktan sonra ona hepsi çok güzel gelecektir. Ayrıca kızınız henüz küçük olduğu için IKEA kataloğu bile onun için çok eğitici olabilir (bu lamba, bu koltuk, bu üçlü koltuk, bir iki, üç. Çocuklar koltukta zıplıyorlar. Minik bir karınca varmış, koltuğun yanından üzerine tırmanmış, sonra öteki yanından inmiş. Demin yukarıdaymış, şimdi aşağıda... gibi), biz Ilgaz'la bir dönem bayağı incelemiştik. Bir dönem de işyerindeki bekleme salonundan eski dergileri getiriyordum. Onları da korkmadan veriyorduk eline, cerrah edasıyla çevirirdi sayfaları bir süre sonra :)

Kendi kitapları mutlaka olsun ama bence eline vermekten korkmayacağınız şeyler olsun, ya ucuz ya da dayanıklı kitaplar. İleride de Anaokulu setini mutlaka tavsiye ederim.


EmineKartal

Cevaplarınız için çok teşşekkür ederim. Evet henüz kızım için erken olduğunu biliyorum ama şimdiden kızım için güzel bir kütüphane oluşturmaya başlamak istiyorum, ara ara denemeler yaparak da kullanabilecğimiz en kısa zamanda faaliyete geçmek. Ben sadece bu kadar pahalı bir seti kullananların ne düşündüğünü, nasıl değerlendirdiğini bilmek istedim. Demek ki almalıyım. Kızımın birkaç sert sayfalı kitabı ve bir masal kitabı var, bazen 5 dakika kadar ilgi gösterdiği oluyor; ama daha fazla değil henüz. Ama İkea kataloğu gibi bir şey inanın aklıma gelmemişti. Evet çok mantıklı hem yırtıllmasından korkmam hem de tanıtabileceğim bir sürü nesnenin resmi var. Çok teşekkür ederim. 

Peki bu dergiler dışında kızımın kütüphanesini oluştururken bana önerebileceğiniz eğitici başka kitaplar var mı? Cevaplamak için Üye ol