Kızıma isim arıyorum???

depresyon soruyor: 10

arkadaşlar bebeğimin cinsiyetini yeni öğrendim ve isim konusunda sabırsızlanıyorum kızımız olacak ve ona çok güzel bir isim arıyorum araştırdım sitelerden ama aklıma uyan bir isim olmadı modern hoş bir isim arıyorum bana yardımcı olursanız bebeğimin isim annesi olursanız sevinirim:)

Bu soruyu cevapla


42 Cevap


nurus

bende kızımın adını çok çok severek ve beğenerek koydum.


Beril..anlamı zümrüt demek.

melis,gazel,ırmak,idil,simay,elif,melek,sezgi beğendiğim isimlerdir..


gazelra

nurus sevgiler sana.ilk defa biri isim olarak gazel yazdı.ben koymaya karar verdiğimde de kimse beğenmemişti.iki isim koydum ben.onu bile yazmıssın,öptüm seni.beril de cok güzel bu arada,aklımdaydı eşim beğenmemişti.


nurus

Gazel ismi güzeldir...3 anlamı vardır..biliyorsunuzdur sanıyorum.


1-türk dil edebiyatında bir çeşit şarkı-ağıt-uzun hava çeşidi
2-kurumuş yaprak
3-italyanca da geyik yavrusu(gazellini)

ben Gazel diye mırıldanmaya başladığımda annemde eşimde hiç istemedi.ama Beril isminde çok kararlı ve ısrarcıydım.Kulağa gelişi çok güzel ve anlamı muhteşem..
 
Bende  Gazel i öperim...:)


iflah_olmaz

kızım olsa EFSA DERİN koyucaktım:-Pbelki yardımcı olur...

 


nurus

Derin !!! eşimle yıllardır ortak karara vardıramadığımız isim...


Eşim bröveli balıkadam  olduğu için (e bende az çok dalarım ) yıllardır bu ismi istiyordu.hatta kv. kızımız olursa adı Derin demişti .Hadi ya demiştim bende...:))

2000 li yılların en gözde ve moda isimlerinden olduğu için pek istemedim.Kızımın isminde çok ısrarcı ve kararlıydım.Eşim şimdi diyor iyi ki koymuşuz :)))))gazelra

nurus annemlerin gazel deyince  kurumuş yaprak geliyormus akıllarına dolayısıyla hüzünlü buldular ama ben edebiyat okuduğum için gazel deyince direk aşk şiiri gelir.


nurus

aynen annem de o nedenle demişti ya ne ilginçler!!


aşk şiirimiydi gazel,biliyormuşum ama yanlış biliyormuşum kusura bakmayın ..:)


daco

http://www.fetva.net/yazili-fetvalar/cocugumuza-sude-ismini-koymamiz-uygun-mu.htmlbu linki sadece örnek olarak verdim. sayfanın alt kısmındaki sorulara bakarak birçok popüler isme ulaşabilirsiniz.  Heves ettiğim birçok ismin gerçek anlamının farklı olduğunu gördüğümde araştırma gereği duymuştum.  Bu esnada bu sayfayı bulmuştum. Hemen hemen tüm isimlerin gerçek anlamlarını burada  bulabilmiştim. Beğendiğiniz ismin anlamı bilinenden farklı ise, size aynı ses tınısında veya aynı anlamında olan başka bir isim öneriyor. 

Ayrıca maalesef Kur'an'da  geçtiği söylenen her ismin manası anlamlı olmayabiliyor. Ya da biryerin kapısı, bekçisi, koruyucusu, nehri diye ifade edilen isimlerde gerçekte bu anlama gelmiyor veya Arapça, Farsça, Osmanlıca olduğu iddia edilen ismin kökeni başka bir yerden olabiliyor. Yani ben hangi ismi koymamalıyım olarak başladım, bu yüzden kalan isimlerden seçmemiz kolay oldu.nurus

MİNEL ismini uzunca bir süre istemiştim.ancak anlamının arapça da ''ile'' bağlacı olduğunu öğrenince vazgeçtim.ismin kulağa hoş gelmesi kadar anlamı da çok önemli bence.


elifnazar

aslı melek,mina,cansın favorilerin.Cevaplamak için Üye ol