Hamilelikle ilgili son sorum sanırım.

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ipekkusgoz

Benim oğlum 4350 gr doğdu ama şeker hastalığı ya da başka bir sorun yoktu çok şükür.

Şu son 9 gününüzü keyifle geçirin ve sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın dilerim.


nilinmasali

kızım hiç bir zaman haftayla uyumlu gitmedi,35.haftaya 3.200 ile girdik bu bi sorun yaratmadı bitek bu sorunuza cevap verebilicem,kilo almış olmasına cok sevindim masallah ona:) birde ben hiç  hastane cıkışı almadım,hiç 2 parcalı takımlardan giydirmedim tek parca tulumlar cok kullanışlı oluyor,çünkü kar topu gibi bi şekilde duruyorlar tutarken sağı solu acıldı derdi hiç olmuyor,hala onlardan giydiriyorum:)


neretva

Su sürekli yenilenen birşey. Bebek o suyu içiyor, sonra işiyor. Su azalması bende de oldu. 36'da herşey normaldi. 39. haftada suyum çok çok azalmıştı. 2 gün sonra sezaryan oldum. Doktorunuz sizi arada kontrole çağırır zaten. Hem bakın benimki çok azalmıştı, vücudum geri emmiş suyu, plasentam beslemiyordu bebeğimi. Ona rağmen 2 gün sonra alındım ameliyata. Sizinkinin kilosu iyi. Maşallah. Bol bol su için. Solunuza yatın. Birşey olmaz.


asl22

anlattıklarına bklırsa endişelecek bişey yok,son adet tarihinle ilgili bi yanlışlık varsa uyumsuzluk ondan olabilir.kafana takma son hazırlıklarını yap bebiş için,bol bol hamilelik fotoğrafı çektir,doğumdan sonra seni neler bekliyo!!!!!araştır...bebeğin gazlı olursa napıcan uyku düzeni,yanında kim sana yardım edecek,lohusa depresyonu,misafirler vs...zaten dr.kontrolündesin hiç bişey olmaz:))sezaryan günüde belliymiş ne güzel:))şimdiden sana geçmiş olsun...


asl22

bebeğim yavaş hareket ediyo demişsin benim oğlumda öyleydi:)dr.ultrasonda bakarken hareketlerini görürdüm hatta dr.derdi nasıl hissetmiyosun bak tekmeliyo.. hissetmezdim...uslu bi çocuk olucak beni üzmeyecek diye  düşündüm hep..gönlüme göre oldu, senin kızında uslu olucaktır annesi :))nilinmasali

:) Kızım şu an 18 aylık,1 yasa kadar persentilde %80 lerdeydi yani biraz iri bir bebekti,1 yas sonrası azı dişler köpek dişi vs derken derken biraz rejim yapmaya karar vermiş olsa gerek ki yavasladı kilo alımı ama hala % 50-75 arası biyerlerde gidip geliyor kilomuz,e tabi ilk bebeklik zamanlarının ısırmalık boğum boğum kolları bacakları yok ,gözüm her ne kadar öyle görmeye alışsada büyüyolar ve kabullenmek durumundayız bunu :)


Meowwow

Merhaba daha önce diğer sorunuza yazmıştım. Benim oğlum çok hareket etmezdi. Bir saat içinde 6 hareket hissettiğimde mutlu olurdum. Sanırım 36.cı haftadaydı, 35 yaş üstü olduğum için haftada 3 defa kontrol ediliyordum ultrason ile. Ve suyunun azaldığını fakir ettiler. Öncelikle hemen sezeryan ya da induction olmadı. İlk önce bir gece hastanede tutup bana serum taktılar ve bol su içmemi söylediler. Sabah baktılar su seviyesi yükselmiş ama ben iki şişe serum aldım ve 5 litre filan su içtim. Neyse ultrason ile bakarken bizim oğlan gene uyanmadı. Düdük çaldılar, karnımı nerede ise yumrukları ama yarım saat sonra azıcık döndü oğlan. Yani bizimkinin uykusu ağır :) belki sizinle böyle bir bebeğiniz var.

Bazen bu ultrasonlarda teknisyen bana aa kımıldadı heralde hissettin derdi bende yol hiç bişi hissetmiyorum derdim. Yani her kımıldadığında ben hissetmiyordum. Daha önce dediğim gibi 4.5 kilo doğacak dediler 3.5 kilo doğdu.

Güzel haberlerinizi bekliyorum. Doğumdan önce, boyunca ve sonra herşey yolunda gider umarım


ferritin

Balbebek kiloya hiç takılmayın doktorum kilonun doğru ölcmedigini sadece ailelerin merakını gidermek icin söylediklerini söylemişti. Bebeğinizin seker yükleme testi 24. Haftada yapılmış olmalı orda sıkıntılı bir durum yoksa gebelik şekerinden soz etmeye gerek yok. Hastane çıkışından ben aldım 40 i çıktına kadar giydi bu arada kızım 3400 gram doğdu . Sızıntı yoksa amniyon sıvısının yükselmesi icin bol su icin. Bebeklerde tıpkı bizim gibi bazen cok hareket ediyor bazen sakın oluyorlar ayrıca o artık kocaman oldu ve yeri daraldı sıkıştı hareketleri onun icin az. Bence rahat olun bol bol uyuyun dinlenin uzun uzun banyo yapın dışarı çıkın zira bebek olunca bunları yapmak pek mümkün olmayacak.ipekkusgoz

Hastaneden 4050 gr'la çktık. Hastane çıkış kıyafetlerinde bir sorun olmadı,küçük gelme vs. Ama evet bir mont tulum hediye gelmişti onu giydirememiştim o kış.

Şimdi ise hala geçen yıl ki bodyleri, tshirtleri giyen bir çocuk. O şekilde devam etmedi kg'su. İlk aylarda obez mi olacak bu çocuk derken, şimdi aldığı her 100 gr' a mutlu oluyoruz.Sağlığı iyi çok şükür tek tesellimiz o.


nadia

Benim de suyum azalmıştı 36. Haftada. Dr iyice dinlen ve bebek hareketlerini takip et demisti. Bir kac gün sonra 37+1 de hareketleri azaldığı icin doktora gittim, dogum başlamış düzenli kasilmalariniz var dedi. Normal dogum istemediğim icin sezaryana girdim. Normal istesem eve yollayip sancılar iyice sıklastiginda gelmemi isteyecekti. Öyle apar topar bı durum olmadı yani endişelenmeyin. Sağlıklı bir dogum dilerimCevaplamak için Üye ol