Oyuncak fikirleri

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


39 Cevap


gulsum

1- Basit ahşap puzzle: 9+ çocuktan çocuğa değişebilir bizim ilk puzzle çok basit  melısssa&doug http://www.cimri.com/melisssa-doug-ilk-yapbozum-evcil-hayvanlar buydu,ama puzzle yerine http://www.cocukmarket.com/x_-ahsap-balik-tutma-oyunu_2576.php?k_id=0&kn=0 +     http://www.cimri.com/playskool-oyuncak_6532  bunları tavsiye edebilirim.
2- Oyun çadırı-1,5 yaş  aldık ama şimdiki çocuklar dar alanlarda pek kalmak istemiyor bence bütün dr ların kendilerini orda çok güvende hissediyorlar demesine pek katılmıyorum artık onların güvende hissetmediği yer mi var.
3- Lego Noper - 1,5 yaş ama biz almadık  bizde bundan var http://www.cimri.com/playskool-clipo-buyuk-kova"> http://www.cimri.com/playskool-clipo-buyuk-kova

4- Arkadan ittirmeceli bisikletimsi şey- hangi ayda olduğunun önemi yok o ne zaman tay tay yaparsa
bence gerekli ama çok pahalı uygun fiyatlısı veya yaratıcı bir fikir
http://www.taygatoys.com/urun.asp?id=1254&kategori=Okul Öncesi&alt_kategori=&urun=Baby Walker&catid=9

Cimrimiyim neyim hepsini ordan bulmuşum J


esraozlem

Özge bahsettiğim ahşap puzzle'lar Seda'nın da bahsettiği aşağıdaki gibi olanlar, daha sonra normal puzzle'lara geçiş kolaylaşıyor.Bir de Damla & khan'ın bahsettiği ahşap puzzle'lardan ToyzShop ve Joker'lerde görmüştüm. Link bulamadım ancak çok kapsamlı olmasa da, güzel modeller vardı.


esraozlem

Cırt cırt bantlı meyvelerden Mothercare'de de var. ELC'nin ürünleri. Ben neredeyse tüm mutfak setini aldığım için aman ya bunu da almayayım artık modunda bir cimrilik yapmıştım ama hala her gidip geldiğimde bakarım :)) Şuradaki dondurmalı olanı Ada uyanmasın diye almıyorum ama pek beğenmiştim :D

Bu arada, Gülsüm clippo'yu ben bile yapamıyorum, Güneş yapabiliyor mu :( Ada'ya da ilk yaş doğum gününde hediye gelmişti ancak Nurturia'nın Noper delisi olarak, clipo bir yana, noper'lar öbür yana derim :) Almayan alsın, uzun yıllar oynanan bir oyuncaktır(kendimden biliyorum). Özellikle LegoSeverseniz, bunu da seversiniz öyle diyeyim :)

Balık tutma oyununu (yine mothercare ELC'den almıştım) 18+ sonrasında oynamaya başladı ve pek sevdi Ada, tavsiye ederim ben de. Bizdeki şundan.

18+ için önereceğim bir başka oyuncak da giydirme oyunu. Biz şundan almıştık. Aynısının erkek çocuk versiyonu da vardı. Hala oynuyoruz. Kıyafetler, vücudumuzun bölümleri gibi öğretici konular da alt metin olarak verilebiliyor :))

Aklıma geldikçe yazarım :)


gulsum

esra, bul bana  Lego Noper  almayan ne olsun.
bundan 3 ay önce iça ya markasını sordum hala cevap yok eee sende yurtdışından almışsın

clippo'yu benimkinin ellerimi güçlümüdür nedir yapıyo valla bende beceremiyorum o ayrı not:baba hediyesi
ayrıcana lego grubunuda takipteyim ama yurtdışına gideceklere hemen parayıda peşin siparişide hemen veririm :)


esraozlem

İstediğin noper olsun :)

http://www.egiticioyuncak.com.tr/pinfo.asp?pid=486

Yeri Ankara'da ama web'den satışları var görünüyor. Bu adresten Başak almıştı diye hatırlıyorum, ya da bakmıştı sanırım.Elcino_mutluatolye

yurtdisindan alabiliyor ya da getirtebiliyorsaniz sunlara da bir bakin derim. ben simdiden aldim :)

www.wedgits.com


sedavesila

Mutfak seti isine girdik mi cikamayacagiz, ondan uzak duruyoruz. Ama Turkiye donusu el atariz. Basak, Plan Toys'u biliyorum tabii ki :) Dedigin dogru ama M&D daha ucuz genelinde.


Ben sunlara hastayim ama pek bir pahali :(

Elcino, bu wedgits'ler ilgincmis, haberim yoktu, bakiyim bir ara.


emrikazorlu

Seda mutfak oyuncakları çok güzelmiş. TR'de bulabiliyor muyuz bunları acaba? Bizimkinin daha çok vakti var gerçi :)

Alara daha çok küçük, oyuncak bulmak da gerçekten zor, küçükler için oyuncak önerileriniz var mı?

Daha önceki sayfalarda monozebra diye bir üründen bahsedilmiş kullanan var mı?gamze_

emrikazorlu Başağın dediklerine ilave olarak oyun halısını ve aynalı&sesli oyuncakları tavsiye ediyorum...


sedavesila

emrikazorlu, bu mutfak oyuncaklari Amerika'daki cocuk magazalari zinciri bir magazanin urunleri. Turkiye'de yok maalesef.Olsa da allah bilir kac paraya getirip satarlardi, kac kisi alabilirdi bilmiyorum.


Kizim 3-4 aylikken minik elleriyle az cok tutabilecegi kitaplari da cok kullanmistik. Disari cikinca kitabi ana kucaginin onune koyup oyaliyorduk, ara ara sayfasini ceviriyorduk, aklinizda bulunsun :)Cevaplamak için Üye ol