testiste kıllanma

nurcan_eymen_efe soruyor: 10

merhaba,
oğlumda 3 ayda testisinde kıllanma belirdi ve uzadı çocuk dr umuz pediyatrik endokrinolojiye götürün dedi.benzer durumla karşılaşan var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ozdenin_oykusu

canım endişelenecek birşey olmamasını dilerim


nesejoy

doktorumuz surekli pisik kremi kullanmanin killanma yapabilecegini soylemisti o yuzden sadece kizardigi zamanlar kullandim, her actigimda surmedim.


nurcan_eymen_efe

pişik kremi birkaç kere sürdüm.araştırma içerisindeyim kimsede böyle bir durum görülmedi herhalde.cevaplar için tşklr


chroma

Aynı durum bir arkadaşımın oğlunda olmuştu, 6 aylıktı o sırada Utku. Sarı, ince tüyler şeklindeydi. Endokrinoloji uzmanı (prof.) ile görüştü. Doktor ayva tüy gibi, endişelenecek birşey yok, kan testi yapmaya da gerek yok, zamanla dökülür, tekrar çıkadabilir çıkmayadabilir ama çıksa da önemli değil, tedavi felan gerektirmez demişti. Oğluş şimdi 3 yaşında, hiçbir poblem yok. İncecik tüyler, zaman zaman dökülüyor geri çıkıyor.
Eğer Eymen'deki de hafifse endişelenmeye gerek yok. Ama yine de bir doktora göstermekte fayda var.


nurcan_eymen_efe

chroma tşklr cevabın için ama pek hafif diil 5 cm falan uzunluğunda hala dökülmediler birde siyah.inş. bişi çıkmazANNEKALBI

Benim buyuk kizim 6 7 aulikken oyle bir sorun yasadim cok korkmustum tabi direk doktora kostum.Doktor yediklerine bagli oldugunu soyledi. Ben plasmon dan bebekler icin et meyve vs veriyordum ve kestim vermeyi,dogal seyler yedirmeye basladim.Buyudukce dokuldu senin dedigin gibi siyah ve uzundular.Tabi bilmiyorum sen nelerle besliyosun.


ANNEKALBI

Ama uzulme benim kiz doktu korkulacak bir sey yok bence


nurcan_eymen_efe

ilk doğduğunda yoktu 2-3 ay arası belirdi uzadı,doğum kılı sandım ama dökülmedi hala,o ay çok gaz şurupları içti anne sütü alıordu çıkatığında,sonra mama vermeye başladım iştahsız bir çocuk olduğu için bebelac ve milupanın mamalarını denedim.aptamil yiyor,bebelac kaşık mamaları falan.içtiği şuruplar,sab simplex,om- x ,nurse harveys ti o dönem.bilemiorum inş. önemli diildirANNEKALBI

Yok sanmiyorum ciddi bir sey oldugunu ben de senin gibi cok telaslandim ama dokuldu sonradan.Aldigi mamalar vs hormonlarini bozabilir benim doktor oyle demisti.Yinede icin rahat etmesse tekrar doktara basvur,Sevgilerimle.


nurcan_eymen_efe

teşekürler ANNEKALBİCevaplamak için Üye ol