bebeğinize özel yaptığınız ve bebeğinizin beğendiği sebze çorbalarının tarifleri

yesimk soruyor: 6

bebeğinize özel yaptığınız ve bebeğinizin beğendiği sebze çorbalarının tariflerini paylaşır mısınız?

 Ben beceremiyorum galiba onlara özel yaptığım çorbaları yemiyorlar. Bizim yediğimiz çorbaları bayılarak yiyorlar. Tariflerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ozdenin_oykusu

biizm çorbalar da tuz var o yzden yiyorlardır mutlaka.daha lezzetli geliyor tabi :).benim kızım zor yese d efavorilerimiz var.öykü,havuç tadnın baskın olduğu çorbaları seviyor.brokoli mevsimi geçti ama brokoli ile havucu seviyordu.içine piriç ya da irmik koyduğunuzda çorbalarınız tatlanabilir.sizinkiler küçük ben kızımın çorbasına mercimek koyduğumda birkaç kaşık fazla yiyor.bu arada daha ufakalr ilk zammalra bizimki d ehiç sevmemişti.1-2 ay kadar sonra biraz daha iyi yiyeceklerdir umarım.bir de lacivert0  nickli bir ikiz annesi taze tarhana çorbası vermişti.öykü o çorbayı da seviyor diyebilirim.bu konu ile ilgili bir grup var.size link yazacağım şimdireoc

Kızım yoğurt çorbasını hem sade hem de tavuklu olarak seviyor. Ezogelin, mercimek, kıymalı kabak-pirinç, kıymalı şehriye çorbalarını sevdi. Bugün yaptığım kabak-havuç-patates-soğan-pirinç karışımı çorbayı epeyce beğendi.Son yazdığım çorbaların malzemelerini küp küp doğrayı iyice pişirdikten sonra çatalla biraz ezerek yedirdim.Ek gıdaya yeni geçtiğimizde sade ve pirinçli balkabağı çorbası pişirmiştim.Bir de o zamanlar ıspanak, havuç ve pirinç karışımı çorbayı da beğenerek yemişti. Bu çorbaların içine arada bulgur da ekliyorum.Kızım çorbaları genel olarak seviyor. Bebeğiniz de umarım severek yer.


maviboncukk

Sebze çorbası sevmiyor. Ne yaptıysam sevdiremedim. Artık sorgulamıyorum zira babası da bende sebzeden nefret ederiz. Ete bayılıyor..


maviboncukk

Meyve sevdiği için ordan telafi ettiğimi düşünüyorum..


karanfilim

bende havuc ve patatesi haşlayıp püre haline getirince içine ayrı yerde kavurduğum tel şehriyeleri ,biraz kavrulmuş un ekliyorum.Kızlarım severek içiyorCevaplamak için Üye ol