2-3aylık bebek

esma2012 soruyor: 10

2-3aylik bebegi olanlar bebeginiz kac dakika meme emiyor ve iki memeyide emiyormu ve kac saat arayla acikiyor? Uyandiginda kac saat sonra gene uyutuyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


fraua

benim oğlum iki saatte bir emmek istiyor. 10-15 dakika kadar, tek memeden emziriyorum. biraz uykusuz bir çocuk,gündüz deliksiz bir saat uyusa öpüp başıma koyucam. geceleri de yine 3 saatte bir uyanıp emiyor.  senin durumun nasıl esma?


burcuveduru

2 saat zor dayanıyoruz emmek için. 2,5 yapayım dedim, olmadı bi türlü. 10-15 dakika, tek memeden emiyor. uyandıktan sonra 1,5 saat için de tekrar uyutuyorum ama bizimkinin gündüz uykusu süresi maksimum 30 dakika (zaten başka sorularda da sormuştum bunu). 


bu durumda şöyle bir döngüye giriyoruz: uyanınca emziriyorum - 1,5 saat uyanık duruyor- yarım saat uyuyunca yine acıkıyor- tekrar aynısı..... gün içinde 4-5 defa uyutmak gerekiyor böyle olunca da...


aakin

o aylarında 2 saatte bir her iki memeyi de 15'er dakika emiyordu. uzun bir süre öyle emdi. 2 saat uyanık kalır 1 saat uyurdu.


gpsyfr

merhaba,bu sorular bebekten bebeğe değişen cevaplar içerir bence,çünkü benim küçük kızım hala 2 saatte bir emmek istiyor,daha 3 saati geçiremedik hiç:)))ben çalışıyorum mesela sabah emzirip gidiyorum öğle eve gidiyorum hemen yapışıyor memeye aç olsa da tok olsada ,bence bebeğiniz nasıl istiyorsa öyle yapın,çünkü onların akademik bir takvimleri yok,sevgiler...


esma2012

Kizim 2-3 saatte bir tek memeyi 8-10 dk emiyor. 1,5 saat sonra uykusu geliyor ama ben bunu 2 saate cikartmaya calisiyorum.gunduz uyudugunda en fazla 30 dk uyuyor yani gunduz uykusunu sevmiyor.bebislerin kilosu nasil?mummymelo

Valla saat basi da emdigi oluyordu , yarim saatte bir de. En az 20 dk surerdi bir seans.. Allahim hep mememe yapisik mi kalacak derdim, ama gecti..


cmr

Benim kızım da tek memeyi emiyor 15dk sürüyor.2,5 saatte bir emziriyorum...Geceleri de aynı ...


bebeğim

benim oğlumda 3-4 saatte bir alıyor 8-10 dk emiyo 3 saat uyanık kalır 1 saat uyur....
sedaozkan

3-4 saatte bir emziriyorum. Ama bazen 2 saat sonra emzirdiğim de oluyor. Emdiği miktara, bebeğimin işaretlerine bağlı olarak. Gündüz uykularımız genelde 20-30-40dk arasında değişiyor. Bir kez dışarı çıkmaya niyetlendiğimde 2 saate yakın uyumustu ve çıkamamıştım. Ama bu bir kez olan istisnai bir durum. Geceleri ise genelde 3 saatte bir emziriyorum. Ama duruma göre değişiyor. Emzirme sürem ise 10-15dk arasınnda değisiyor.


oykm_08

kızım 2-3 saatte bir 10-15 dk arası emiyor, 19-20 gibi uyuyup 23 gibi tekrar emiyor sabah da 5-6 gibi..doğum tartısına göre çok kilo almadı önceleri takıyodum ama zihinsel gelişimi iyi, uykusu da fena değil tracy hogg okumaya başladım özellikle memede, kucakta ayakta değil yatağında kendi kendine uyumasını istiyorum )):


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Memede uyumak 0

2ay 10 gunluk bebek 4

Tuvalet eğitimi 4

s_gur_s 2Y
Son: 3533,

Kizim kreste yemek yemek ve krese gitmek istemiyor 4