Casaul Seyahat Yatağı Mini Süper kullanan var mı?

mayaberry soruyor: 10

Bu seyahat yatağı sanırım türkiyeye yeni gelmiş. boyut olarak çok güzel yatağın kenarına rahatlıkla konabilir?. Ancak çokmu korunaksız ve basittir? kullanılabilir mi? kullanan var mı? beşik yerine bunu kullansam daha uygun olabilir mi?. tecrübeli annelerin fikirlerine ihtiyacım var bu konuda
http://www.joker.com.tr/urun.aspx?stkID=18907

Ölçüleri : 46*81cm  çok güzel minicik. bu da avantaj mı ? dezavantajmıdır?

teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


iremerdilek

Mayaberry, 

Biz çok seyahat eden aile olarak denemelerimiz sonucu Babybjörn travel crib diyoruz. Taşıması, katlaması o kadar kolay ki. Ancak biraz pahalı bir ürün. Biz o kadar çok para verdik ki toplamda, ilk sefer bunu alsaymışız süper olacakmış. 
Chicco, Graco... alındı, denendi, rahat edilmedi. Tabi amaç seyahatte kullanmak değil de, evde alternatif yataksa fark etmez bu da kullanışlı olabilir. 


mayaberry

iremerdilek aslında seyahat için değil evde kulanmak için düşündüm. odasında değilde en azından 2-3 ay doğunca bizim oda da yatabileceği bişey olsun diye istedim. yatak odası küçük olunca sadece bu ebatlarda bişey koyabiliyoruz odaya. normalde ayrı oda da yatsın diye düşündük ama. ilk bebek ve yeni anne olacağım için acaba yanımızda da böle bişey olsa ve buna yatsa nasıl olur dedik. ama sağlıklımı kullanışlımı açıkçası  bilemedim :(


iremerdilek

Bazı yataklarda GRACO'da örneğin yenidoğan için ara kat bölümü var. 


Alacağın yatağın böyle bir ara katı varsa daha iyi olur. Bir de yenidoğan'ın sert ve düz bir yatakta yatması gerekiyor. Ona da bak olur mu?
Kullanışlı olur mutlaka. İlk aylar her yere yatak koymak istiyorsun çünkü. Salona, mutfağa yatak kuran arkadaşlarım vardı benim. 


mayaberry

teşekkürler iremerdilek.. bunlar bile yatak odamız için büyük o nedenle bu minik yatağı görünce atladım hemen. beşik büyüklüğünde çünki. ama teşekkür ederim bakalım biraz daha düşüneyim vaktim var nasılsa :)


iremerdilek

Zaten büyük ve ağır bunlar. Bizim de tercihimiz o yüzden Babybjörn oldu. Aysegul_Yagmur_IrmakBen sana bir şey tavsiye edeceğim. İki bebişimde de aynı şeyi yaptım. Hamişken ikinci el chicco portbebe buldum. Oğlumunkini evde yer kaplıyor diye satmıştım, kızıma tekrar buldum. Yeniden hiç ama hiçbir farkı yok. Açıkça söyleyeyim, oğluma 50 liraya alıp 50 liraya sattım. Kızıma da 80 liraya son modelini aldım, sapı plastik, oğlumunki bir önceki modeldi.

3-4 ay kadar kullandım. Park yatağımız da karyolamız da vardı ama bu öyle pratik geldi ki. Ufak olduğundan bebeğim de kendini huzurlu hissetti. Sabahları ben uyanınca direk salona taşıyordum. Sandalye ve koltuk üzerine koyduk. Araç kemerlerini alıp arabada da güvenle kullandık.


asna

Ben tamamen irmakyagmura katiliyorum. Bende aynen ilk üc ay portbebede (onuda iki yatak ucu komidinin birlestirip üzerine koymustum) kullandim, sonra odasina... bu yatak 0-6 ay diyor ama boyu 80 cm en fazla 4 ay kullanabilirsiniz, hele bide hareketli bebis olup erken dönerse o kadar bile degil... seyahat icinse normal ebatlarda bir seyahat yatagi almak cok daha mantikli cünkü 3 yasina kadar kullaniliyor. Odaniz kücükse en mantiklisi bu inanin, burada (Danimarka) bütün yeni doganlar hastaneden bu sekilde eve gelir sonrada ilk aylarini portbebede gecirir, yeni doganlar anne karnindan korumali olmaya alisik olduklari icin böyle cok daha rahat ediyorlar...

insan yeni anne olacaksa bir heves herbiseyi alayim istiyor ama 3üncü defa bu yollardan gecen biri olarak bu yatak biraz gereksiz masraf olur derim, tabi nihayi karar elbet sizin :)


mayaberry

herkese teşekkür ederim. portbebede güzel bir alternatifmiş gerçekten ..Aysegul_Yagmur_Irmak

Portbebenin şöyle avantajları da var, güneşliği olduğundan biraz loş ortamda uyuyor, daha rahat dalıyordu uykuya, bilmiyorum belki de bu yüzden çok güzel uyurdu oğlum gündüzleri de.

Bir de bebeği uyandırmadan komşuna, dışarıya gidebiliyorsun. Ya da odadan odaya.

Oto koltuğu olarak kullanılması da güzel bir imkan. Özellikle bebek ufakken, ya da uyuyorken dışarı çıkıyorsak, kışın bile olsa uyandırmadan hemen üstünü battaniyelerle örtüp hemen dışarı çıkıyorduk. :)

Seçenek çok, karar vermek çok zor biliyorum. Ben hala o kararsızlıkları yaşıyorum. Ama tabi artık neleri öncelikli olarak aramam gerektiğini biliyorum. İnsan herşeyi almak istiyor asna'nın da dediği gibi ama anne ve bebeğin kullanımına en uygun olanı almak en mantıklısı, zaten zaman akıp gidiyor, çoğu şey kısa süre kullanılıyor. Onda da rahat ederek kullanmak önemli. :)

Sevgiler.


symnr

portbebenin ikinici elini nerden aldınız acabaCevaplamak için Üye ol