Uyku arkadaşına nasıl alıştırdınuz?

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


feel

Şuan çok erken benim 2 kızım da 5 aylıkken alıştılar ama emzik yerine koyar mı bilmem buyuk kızım emzikle uyudu 20 ay olana kadar minik kızım da malesef emzik almadı parmagını emiyor yani uyku arkadasına alışmış olsalar da emzik veya parmaktan vazgeçmediler . Emziği bıraktırmak istiyorsanız zaten küçük oldugu için çok çabuk alışır bence


bellroad

uyku arkadasına alıssın diye yatagın icinde 10 tane irili ufaklı oyuncak yastık battaniye vs var. yok alısmıyınca olmuyor. uyku arkadası benim sacıma dokunmadan uyumuyor. emzikse hala devam 10. aydan sonra emzige dustu ve gordugu yerden gidip alıp agzına sokuyor. yani emzikten vazgecmesini istiorsaniz simdi kesin sonra daha zor oluyor. amatabii kesmeye gerek var mı bilmiorum bebekler emmek istiyor en buyuk icgudusu meme de(anne memesi) emmiyorsa bırakın emsin nasılsa 2-3 yas arası bırakır.


Sanemm

Ilk zamanlar bu konuda benim de kafam karışıktı. Çocuğunun bir nesneyi uyku ile bağdaştırmasını, her gittiğimiz yatılı yere onu da yanında götürmesini, kaybolduğunda evde kıyametler kopması ihtimalini düşünerek uyku arkadaşı mevzusuna mesafeli durdum.

Yatarken yanına ömrünün her döneminde uyku esnasında yanında olacağı küçük bir yastık koydum ve gerisini onu hayal gücüne bıraktım. O yastığın bir ismi oldu ama bağımlısı olmadı. Gittiğimiz yatılı misafirliklerde başkalarının yastıklarını ödünç aldık, kirlendiğinde yıkayıp başka yastık kullandık. En güzeli de kendine seçtiği ve isim koyduğu uyku arkadaşı ölene dek, şekil ve renk değiştirecek ama hep ismi olan bir yastık olacak :)


mustafamami

uyku arkadaşına alıştırmadım. emzik de vermedim. emzirerek uyuttum. biraz bana yapıştı doğal olarak ama isteseydim azaltabilirdim. yeni yeni azaltıp bıraktıracağım memeyi... oğlum kreşe başladığında iki yaş grubunda elinde sürekli battaniyesiyle dolaşan bir çocuk vardı. zor bıraktırdılar... size kalmış tabii ki... illa alıştırmak istiyorsanız kaybolursa yenisini bulabileceğiniz birşey olsun... Cevaplamak için Üye ol