Tuvalet sikligi

bellroad soruyor: 4

ogluma 3aylikken meme reddi, kendini yay gibi germe, bol yesilimsi mukuslu kaka( testte sindirilmemis besin gorulmedi) gecmeyen gaz ve kusma sikayetlerinden reflu ve inek sutu alerjisi teshisi konuldu. 4.5ay sut ve sut urunleri, dana eti, portakal vb alerjenleri tuketmeden emzirdim ve neocate verdim ve reflusu icin gaviscon infant kullandik. 5aylikken gavisconu kestik, sikayetlerin tamami bitti. 7.5aylikken diyeti bozup emzirmeye devam ettim sikayetimiz olmadi bu nedenle yogurt ve peynir verdik, onceki sikayetlerle karsilasmadigimiz icin doktor alerjinin gectigini veya sadece reflusu vardi ve gecmis dedi. ama bir yasina kadar neocate devam etmemi soyledi. 10.ayinda aptamil ha verdim sorun olmadi. bir yasina bir hafta kaldigi ve neocateimiz bittigi icin -raporumuz yok aptamil 3verdim. 1hafta sorunsuz icti belirti olmadi ama bir hafta sonunda havalarin da isinmasi ile cok sivi tuketmeye basladi ve tuvalet sikligi cok artti. cok sik cis yapiyor ve gunde bir kez kabiz kaka yaparken gunde 3-4kez her beslenmeden sonra kaka yapmaya basladi. kakasinda bir iki gun koku vardi hemen aptamili kestim ha vermeye basladim ancak sikligi azalmadi. her beslenmeden sonra kakasinda ogutulmemis besinler de goruyorum ornegin domates yiyorsa kakasi kirmizi, yogurttam sonra beyaz ipliksi parcalar var. 1yas kontrolunde doktora soracagim ancak sizce aptamil 3e bagli olabilir mi? yoksa donemsel bir durum mu? ya da baskaca bir virus olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Denizg

Bizimde böyle bi sikayetimiz var yani kakasi ek gıda aldığı için haliyle çok kötü kokuyor ama dediğin gibi parçalar çıkıyor tam sindirilmemis halde.neden olduğunu bende merak ettim şimdi sabahları bebe biskuvisiyle devam sütü veriyorum bende acaba ondan mi ki??


Denizg

Bizimde böyle bi sikayetimiz var yani kakasi ek gıda aldığı için haliyle çok kötü kokuyor ama dediğin gibi parçalar çıkıyor tam sindirilmemis halde.neden olduğunu bende merak ettim şimdi sabahları bebe biskuvisiyle devam sütü veriyorum bende acaba ondan mi ki??


ipekkgulnur

Bizdede her ogun sonrası kaka var genelde. Cogu zaman sindirilmemis parcalarda oluyor. Dr kontrol sonucunuzu paylasirmisin bellroad. Bizde aptamil yok sadece anne sütü. Aptamilden degildir heralde. Kizimda cok su iciyo biberon sürekli elinde.


munisal

biz de oyleyiz.bence hareketlendikleri için  de olur.hareketsizlik varsa kabızlık olur.

bizde de parçalar çıkıyor. sonucta midesi gelişiyor.yavas yavas alısıyor. 8 aylıkken ishal olduk GAITA testi yapıldı.birsey cıkmadı doktor sadece sey dedi.bazen anneler çocuk birşeyi yiyor diye devam ediyorlar ama aslında mide sindiremiyor.
çiş konusunda ise hep hayret ediyorum sabaha kadar bez değiştirmeyen annelere.bizde yatarken  ve daha 2 kez gecede. bizimki de su hastası.acaba ben hiç su içmediğim için hamililikte bile acısını mı cıkartıyor (hihi)Cevaplamak için Üye ol