yardımcı üniversite öğrencisi olur mu ki?!

elif111 soruyor: 8

iki oğlum için samimiyetleriyle beni çok mutlu eden aradığım gibi bi kreş buldum ama gelin görünki benim derdim bitmedi. akşamları ve haftasonları yalnız yapamıyorum. (eşim hiç gelmiyor) ikiside kreşe gidiyor sonuçta yardımcı kadın işimi görmez. yardımcı bi ünv. ögrencisi yanıma alsam olur mu ki? evde yalnızım küçük adamlarla ama evim pek müsait değil. 2 oda. bi odada adamlar yatıyor ben yanlarında tabiiki. öbür odada yatakodası. etrafı kirletmeyip azıcık yardım etse bana yeter. ne dersiniz? nasıl bulunur ayrıca. okul öncesi öğretmenliğinin önüne ilan asıyım dedim. eşim oldu bütün adamlar başvursun dedi :) nasıl yaparım fikrim yok. 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


annevebebis

bir gün ayırıp ilan asacağınız yerin önünde dolanarak gözünüze kestirdiğiniz en sevecen en bebeklerle iyi anlaşabilecek gibi duran, bebekleri güzel oyalayabileceğini düşündüğünüz öğrencinin yanına sessiz ve ürkütmeden yanaşıp canım merhaba... böyle böyle bir durum var bebeklerime oyunlarında eşlik edecek oyun ablası arıyorum bidi bidi bidi diye devam eden bir cümle kurup ya konuştuğunuz kişinin ya da onun önerebileceği yakın arkadaşları ile hafta sonları için anlaşmak şeklinde olabilir sanki... :)


elif111

teşekkürler cevabın için. bi ünv. kapısında kız beğendiğimiz kalmıştı onu da yaptırcaklar bu bücürler :) yapabilirim aslında. hatta gidip bölüm başkanlığından birilerinden isim alabilirim. 


annevebebis

olabilir tabi... hatta bölüm başkanlığı aracılığı ile olursa sizin kıza, kızın da size güvenmesi daha kolay olabilir...

bize de bir bakıcı lazım ara ara yollarda gözüme kestirdiğim kişlere gidip açılasım geliyor :) Merhaba nerede oturuyorsunuz, sizi uzaktan gördüm, çok beğendim, eğer anlaşabilirsek ... ile başlayan cümleler kurasım var. Dur bakalım daha başımıza neler gelecek... ah oğlum ah !


Ulku

yatili degil ama odtunun boyle bir hizmeti var imis.
surada konusulmustu.elif111

annevebebis bakıcı yerine kreş düşünmedin mi? 2 oglum var ilkini bakıcıda büyüttüm evden çıkmasın hasta olmasın mantığıyla. içim içimi yedi. kreşte öyle bi derdin yok. en fazla bakıcıyla aynı fiyat hem. 


ülkü teşekkürler. çok iyi oldu bu. fiyat yazmamışlar onu öğrenmeye çalışıcam.


annevebebis

elif111, kreş düşünmedim çünkü 1 yaş kreş için erken diye düşünüyorum. Ve ayrıca kreşe çocğu bırakmak, almak bana külfet gibi geliyor. Henüz yürümüyor bile oğlum. Ayrıca haftanın 1-2 günü evde çalışıyorum. Dolayısıyla bakıcı ve bebiş içerde oynarken ben bir başka odada çalışıp onların da seslerini duyabilirim diye düşünüyorum. Sizce 1 yaş normal mi kreş için ya da 18 aylık olduğunda mı daha rahat olur? Önerileriniz varsa duymak isterim.


elif111

yazarım özge..


çocuklar yanımdayken ben gazete bile okuyamıyorum:) 18 ayla 12 ay arasında çok fark yok. 3 yaş bitmeden erken bence. çok sosyal bi çocuksa oyun grubu olur en fazla. bakıcıdansa kreş daha iyi dememin sebebi 1. tv seyrettirmediklerine emin oluyorsun
2. ağlatmadığına emin oluyorsun. kreşte 1 aglayınca öbürüde başlıyor diye ayrıca bi itina var. 
3. sabah kahvaltısı öğle yemegi ikindi mutlaka hazırlanıyor. hepsi ayrı ayrı menü. 

daha ekleyeceğim ama ollum izin vermiyor. bi bu kadarda eksi sayarım ama artlar daha önemli konular bence


annevebebis

Biz henüz 1'li yaşlarımızdayız :) o yüzden kreş için erken sanırım. Sebepler de gerçekten çok önemli. TV izlemesine karşıyım, mamalarını düzenli yemesi taraftarıyım. Bakalım biraz bakıcıyla deneyelim de, kreşi belki 1 yıl sonra düşünebiliriz. Teşekkürler paylaşımınız için.


Cevaplamak için Üye ol