2 haftalık bebkte gaz problemi

fairytale soruyor: 3

bu soruya yaklaşık bir sen önce çeşitli cevaplar verilmiş ama ben tekrar sormak istiyorum bebişimizin çok gazı var doktor zinco önerdi ama ben pek ümitli değilim zaten anneannemizde neredeyse olası tüm ilaçları kullanmamıza karşı yinede fikrinizi almak isterim sab.. diye başalayan o ilacı önerirmisiniz yoksa acil sıcak havlu denemelerimi yapayım yoksa Ayşe önerin masaj taktiğinimi uygulayım???

şaşırdım kaldım!! ufaklık geceli gündüzlü hiçuyumuyor acıklı acıklı ağlamasada çıkarttığı sesler neredeyse boğuluyorum ifadesi veriyor kucağımıza alıp biraz pışpışladık mı sorun yok ama yatırdığımız anda tantana başlıyor 3 saate bir meme emen ufaklık neredeyse her saat başı 5 dk meme istiyor ve bu uygulamaya çalıştığımız Trasy hogg EASY programına çok ters ve sanırım onun bukadar sık ve kısa emmesi sağlıklı bir durum değil...

acaba tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mı??? şimdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ra_she_de

merhabalar

aynı sorun benim oğlumdada vardı bende ilaç kullanma taraftarı değildim. ayşe önerin masaj taktiği işe yarıyordu. tatlı elma yağıyla ayak tabanlarına ve karnına sürüp masaj yapıyordum. elma yağını doktorunuza bir danışın isterseniz 2 haftalık bebekte kullanılabilirmi diye. bizim gaz problemimiz 1 aydan sonra başlamıştı elma yağını 2. ayımızda keşfetmiştik. bir de çok sık emmesi de gazı arttırıyor biz de aynı problemi yaşamıştık doktorumuz seni emzik yerine kullanıyor emziğe alıştırmaya çalış demişti yine az da olsa biraz işe yaramıştı.


mibrim

sub simplex adlı damladan çok fayda gördüm..doktorumuz da gazlı bebeğin sürekli emmek isteyeceğini söylemişti yani aç olmasa da..buzuki orhan ın kolik cd sinide tavsiye ederim içerisindeki elektirk süpürgesi,su sesi vs gibi sesler var o dönem işimize yaramıştı..


ediluj

Bizim oglan sac kurutma makinanın sesini duydumu  sakinliyordu,zinco cok fayda gormedik nurse harveys ve milupanın rezene cayını kullandık hepsi beraber rahatlatıyordu ama yine de tam rahatlatmıyor.Su an 3. ayımızı doldurmak üzereyiz hemen hemen hiç bir sorunumuz kalmadı:))Cevaplamak için Üye ol