kendinden yaşça büyüklerle oyun?

nurturia soruyor: 2

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ikicocukannesi

yaklasım cok yonlu;

ilki kendi yas gurunundakilerle olması yonunde; zira buyuklerle bir arada oldugunda yapamadıgı aktiviteler yuzunden kendini basarısız hissetmemesi ongoruluyor.

ikincisi farklı yas guruplarıyla bir arada olup etkilesim yolu ile ogrenmesini hızlandırmayı amaclıyor. basarısız hissetmesi riskine karsın.

kızımın kresi montessoriyi kademeli ve kısmen uygulayan kreslerden. 2-3 yas grubuna gidiyor sınıfta yedi kisiler. bunlardan iki kisi ikiz ve 3,5 yasındalar. biz zarardan cok yarar gorduk. batuvan ve sevval isimleri, batuhan diyemiyoruz evet ve batuvana karsı hafif bir hayranlık soz konusu:)

oglum ise mecburiyetten yasca buyuklerle iyi anlasıyor zira en yakın oyun arkadası ablası ve oglumdan 14 ay buyuk:) simdilik oglusumda da bir sıkıntı gormedik aksine kasık kullanması kalem tutabilmesi gibi bazı evreleri ayından hızlı bir gelisimle kaydetti. lakin kendini basarısız hissetmemesi icin dikkat etmekte fayda var diye dusunuyorum.

kızınızı en iyi siz tanırsınız, yaklasımları ve karsılasabilecek durumları goz ardı etmeden kontrollu olarak bence siz karar verin,

hoscakalın.


batuhaninannesi

Ben böyle durumlarda müdahale etmemek lazım bence.Sonuçta çocuk kime kendini yakın hissederse onun yanında olacaktır.Sadece şiddet olayına karşı biraz daha dikkatli olma gerektiğini düşünüyorum.Çünkü 1 yaş -2 yaş da büyük olsa çocuk neticede.Sevmek isterken zarar verebilirler.Gözetim altında oynamalarında bence bir sorun yok.Kendi haline bırak canım.

Batuhan da geçen gün markette 10 yaşında bir çocuğun elinden tuttu.Onunla gezmek istiyor.Onların alışverişi bitmiş,biz de yeni alışverişe başlıycaktık.Bırakmadaı çocuğun elini.Neyse artık kapıya kadar gittik hep beraber batuhanın büyük !!(baya büyük)arkadaşını uğurladık ondan sonra devam edebildik alışverişe:))Cevaplamak için Üye ol