İlkokul’a başlayacak oğlum için özel okul sorunu?!

yaseminakin soruyor: 10

Merhabalar herkese, önümüzdeki sene ilkokula başlayacak oğlum için okul arayışındayız. Şu ana kadar eyüboğlu çamlıca, istek acıbadem, ielev, ted rönesans ile görüştük. İçimize sinen en çok Eyüboğlu şimdilik… Tecrübeli annelerin önerilerine ihtiyacımız var. Kadıköy de oturuyoruz. Çevre koleji ve itü eta vakfı doğa koleji de görüşmek istediğimiz okullar arasında. Özellikle Eyüboğlu ve İstek Acıbadem hakkında bilgi sahibi olan veliler bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Birde önerdiğiniz okullara açığım

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


n11sa

Merhabalar, ben de ilkokul 1. sınıf için sizin gibi arayıştayım. Görüştüğünüz okullarla ilgili detaylı bilgi vermeniz mümkün mü? Gördüğünüz artı ve eksilerinden bahsedebilirseniz çok sevinirim.


WandererMe

istek acıbadem, ielev, ted rönesans İçin detay verebilir misiniz?


Homini

Merhaba, ben de ted ronesansla ve çevre koöejiyle görüştüm. Işık ile de görüştüm ancak kontejyan yokmuş. Eyüboğluyla görüşmedim servis mesafesinde olduğundan. Çevre kolejinde karar kıldık. Çevre kolejiyle de göeüşmenizi tavsiye ederim. Fikirlerinizi değiştirebilir. 


Homini

Eyüboğlu fiyatlarını merak ettim ben de. Fiyat bilgisi alabildiniz mi? 


yaseminakin

Tabii.. Eyüboğlu ÇAmlıcaya bayıldık, çok beğendik. Çocukların eğitimlerini iyi ve donanımlı tamamlamaları için her şey düşünülmüş ama şimdiki zamlarla 130bin gibi bir okul masrafı çıkıyor, üzerinde düşünülmesi lazım. Ted rönesansı beğenmedik pek, yüzme bizim için kriter ama okulda yok ve aynı zamanda akıllı tahta gibi teknolojik adımlar atılmamış ki gezdiğimiz özel okullarda bir tek ted rönesans Maltepe'de yoktu. Kampüs bahçe alanı küçük. Neyse Işık ile bizle görüştük ama sadece telefonda anaokulundan geçiş yapanlarla dolmuş 1. sınıf kontejanı. İstek Acıbadem'i beğendim köklü okul geniş kampüsü var yapısı ve işleyişi güzel. Spor aktiviteleri bizim istediğimiz gibi. Şimdi tüm öneriler doğrultusunda Çevre Kolejiyle haftaya görüşmem var. Çok merak ediyorum orayı pedagog'umuz da orayı ve Eyüboğlu'nu önerdi heyecanla Çevre ile görüşmeyi beklemekteyiz:)Homini

Pedagog önerisi olmasına sevindim. Biz de görüşmeye gittiğimiz andan beri beğendik. Yüzmede, kodlamada dünya şampiyonlukları var. Dünyanın en iyi üniversitelerinde burs kazanan öğrencileri var. Biz okul olgunluğu testine de götürdük. Kızım bilfen de anaokulunda şu ana kadar o kadar görüştük rehberlik öğretmenleriyle kızımla ilgili çevre kolejindeki rehberlik öğretmeninin yaptığı kadar haklı tespit yapamadılar. Girişte kızımızı beklerken tabi biraz vakit aldı ayakta bekliyoruz. Müdire Hanım geçerken gördü herhalde girişte bizi, bize koltuk getirtti oturduk falan. Görüştüğimüz müdür yardımcısı Özgür Bey de çok donanımlı ve ilgiliydi. Her sorumuza cevap verdi. Görüşmemiz uzun sürdü ve gerçekten güven verdi bana. Siz de görüşün eyüboğlu da çok iyi bir okul zaten. Biz eve yakın olduğundan çevreyi seçtik. 


Homini

İstek okullarından fiyat bilgisi alan var mı? 


yaseminakin

çevre ile görüşüp görşlerimi bildireceğim. İstek 85bin civarındaydı sanırım.Homini

Merhaba, 

Çevre kolejiyle göeüşebildiniz, karar verebildiniz mi? yisik

Merhaba, okul olgunluğu testini nerede yaptırdınız acaba? Cevaplamak için Üye ol