Cok istahli 13 aylik bir bebek hem de henuz yuruyemiyor?

beatrix soruyor: 8

Bebegim henuz yurumuyor taytay duruyor.

Hep istahliydi artik daha da istahli.. Buyume atagi olur mu bu aylarda bilemiyorum.

Ne versem yiyecek ne tatli ne tuzlu ne eksi herseye evet. Yeter ki yesin. Biz obez degiliz ailemizde de cok kilolu kimse yok. Korkuyorum. Cidden korkuyorum. Sabah yumurta peyir sut omleti ve az pekmezli ilik su aliyor sonra ogle yemegi yogurt aksam oladan meyve ve devam sutu ve aksam yemek. Yemek yemediyse muhallebi. Ama miktarlar fazla. O doyunca birakir diyorum pek birakmiyor. Biberonla biseyler vermeyi kestim. Yogurdu biberonla verirdim artik kasikla veriyorum. Her dakikasi benimle hani desem ki benimle zaman gecirmek icin yiyor yok yemek yemese de koyun koyunayiz biraradayiz..

Bir kucuk kase pilav ve bezelye yemegi yedikten sonra borek gorse ornegin dayanamiyor. Bir sigara boregini tok karna yer yani.. Tok karna elimde elma gorse ac gibi seviniyor yuruyemeyen kizim kosar adim emekleyerek geliyor yanima elmayi elimden aliyor. İnanamiyorum cunku tika basa tok olmali..

İri bir bebek 78cm boyu kilosu da 10kg200gr.. Hamilelikten beri cok iriydi 1.5 ay erken dogdu 3550 kg di ilk dogdugunda.. Sadece 3 ay sirf anne sutu aldi. Sonra keci sutu bazli mama arti anne sutu. Anne sutu 5. Ayda bitti.

Neden boyle bilmiyorum. Kurt mu var dicem karninda her ay doktordayiz bir problemimiz yok cok sukur keyfi yerinde hasta degil.. İstahli yuruse sorun degil yedigi ama

garfield gibi yesin icsin yatsin..

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


lopikcim

benim kızım 12 ay dolmasına bir hafta kala gittiğimiz dr kontrolünde 11 kilo 76 cm di, evet biraz tombuldu ama asla obez görüntüsü yoktu..şimdi 6.hastalık diye bir viral hastalık geçirdiği için 10.5 lere düştü ama bence bu değerler normal gibi..yemek yemeyen çocukla kıyaslasanız şükredersiniz emin olun:-) ben hastalık döneminde o yesin diye neler neler yapmıştım..bu sitede okumuştum yine ,bir anne şöyle beddua edermiş..ALLAH YEMEYEN ÇOCUK VERSİN SANA!! gerçekten yemeyen çocuk kanser edebilir insanı..


serdarali

suanda birileri var mi benimde sorularim var :s


Nuran

Benim oğlum da hep çok iştahlıydı hala da öyle. 15 aylıkken oyun grubunda arkadaşlarını görünce kalktı yürüdü. Hiç endişe etme hazır olduğunda kalkıp yürüyecektir ve yürüdüğü zaman kilo alımı çok fazla olmayacaktır.

Beslenme ile ilgili, gayet doğru yapıyorsunu, ama ben hiç muhallebi yedirmedim, muhallebi hem gereksiz bir besin hem de kilo yapar.

Özgüranne yazmış, itmeli arabalar var ikea'da görmüştüm onu alabilirsiniz bir de aktivite masası vardır, sadece ayakta durarak oynadığı için destekleyecektir.

 


smmm06

yaa maşallah çocuklarınıza yazdıklarınızı ağzım açık okudum ben 1 köfte yesin diye kırk takla atıyorum makarnayı eliyle 10 tane yer ve bu çocuk tam 26 aylık ve 11 kilo bile değil çok şanslısınız bunu bilin ve kıymetini bilin bu durumunCokBilmis

1 yaşında 10 kilo çok normal.

Siz sadece hareketsizliğinden endişelisiniz sanırım?

Benim kızım da hemen hemen 2 yaşına kadar parkta ya da misafirlikte oturup gözlem yapardı. İnsanlar da "Sizinki ne kadar sakin" filan derlerdi. 2 yaşından sonra milleti arkasına takıp koşturmaya başladı parklarda.

Ayrıca da bazı insanlar doğuştan tembeldir (bkz. ben. Küçükken de tembelmişim) :) tembellik insani bir haktır. Herkes arı gibi olamaz ki canım! ama annem de kızar bana, eşim de sinirlenir. İkisi de "Biz iş yaparken sen nasıl oturuyorsun orda boş boş, kalk bir işin ucundan tut" derler :)) E, n'oldu? Evimi de çekip çeviriyorum, kariyerimi de yapıyorum, çocuğumu da büyütüyorum. Eksiğim mi var yani onalrdan? Popom biraz büyük ama ne yapalım, ben mutluyum kendisiyle :) Garfield'ler olmasa bu Dünya'yı kim yavaşlatacak, mutlulukları görmenizi kim sağlayacak efendim?

Bir de uno ekmek'in "içindekiler" bölümünü okudun mu hiç? Bir okumanı tavsiye ederim.


tiara

artık yürüyor canım geçenlerde çok yürüyor acaba yürütmeli miyim diye sorduydu beatrix hatırlıyorum :}


CokBilmis

@ tiara: Hakkaten ya? Hiç de bakmamışım soru tarihine :)))) Ama güzel oldu bak bunu yazdığın. Aynı dertten muzdarip olan varsa bilsin ki o tembel kız şimdi 1 km yürüyüp de bana mısın demiyor. Peh peh :) Ki ben de tembel bir insan olmama rağmen son derece sportmenimdir, belirtmek isterim :)


Nuran

aaa cidden ya sorunun tarihi ne kadar eskiymiş, eee nasıl görmedik biz bunu :)))

maşşallah kuzuya diyelim o zaman.Cevaplamak için Üye ol