nE yapmalıyım?

araf_01 soruyor: 10

Sorunum bakıcımızla ilgili;

Geçen ay işe başlamıştı bayram dolayısıyla biz memlekete gidince 12 gün kadar ara verdik toplam 15 gün falan bizimle kalmıştı..Baştan herşeyi konuşmuştum yapması ve yapmaması gereken şeyleri..Ben şimdilik ücretsiz izindeyim bu yüzden geliş gidiş saatlerini biraz esnek bıraktım ama 15 gün sonra işe başlayacağım ve artık saatlere riayet etmesi gerektiğini uygun bir dille anlattım ama sanırım anlamadı çünkü hergün enaz 15-20dk geç geliyor, işe başladığımda onun 15-20 dksı bana devlet memuru olduğum için soruşturma olarak geri dönecek..Bunun yanında oğlumun yanında kesinlikle televizyon izlenmemesi gerektiğini  söyledim eğer sıkılırsa oğlum uyuduğu zaman ona göz kulak olacak şekilde izleyebileceğini ilettim ama dün oğlum kucağında bir yandan onunla oyun oynarken bir yandan televizyona bakarken buldum kendisini beni görünce kapattı tabi televizyonu.Oğlumun alt temizliğini sürekli ben uyarıyorum ve her defasında adığım cevap 'yeni baktım çokta ıslak değildi oluyor' ki ben altının temiz olması durumunda bile 3-4 saate bez değişimini yapması gerektiğini kaç kere söylediğimi hatırlayamıyorum..Bugün oğlumun kahvaltısını kendisinin hazırlamasını söyledim ne yapacağını daha önce göstermeme rağmen yapamadı..Oğlumun beslenme saatleriini ben söylemesem aklına bile gelmez açmı tokmu diye sormaz sürekli uyarı halindeyim..Hafta sonu gelmesi için akşam aradım açmadı msj çektim dönmedi sabah geliş saatine yakın gelemeyeceğini misafirlerinin geleceğini bana iletti emrivaki oldu bu bana ama mecbur tamam dedim..Biraz uzun oldu ama aklıma gelenler bunlar..Oğluma karşı davranışları iyi kötü bir insan olduğunu da düşünmüyorum oğlumla oyunlar oynuyor şarkılar söylüyor ona birşeyler öğretmeye çalışıyor v.s bunlar yeterlimi bilemiyorum..Ben hatayı kendimde buluyorum biraz fazla tölerans verdim samimi davrnmaya benden büyük olduğu için emir değilde rica etmeye çalıştıkça işçi-işveren durumunu ortadan kaldırınca o iyice boşverdi bende geri alamıyorum bu durumu oturup enikonu konuşamıyorum..

15 gün sonra işbaşı yapmayı düşünüyorum bu bayanla devam etmelimi abartıyormuyum bilemiyorum..Eğer işbaşı yaparsam birdaha izin hakkım olmayacak ve bakıcı değiştirirsek bu hem benim için hem oğlum için kötü olacak alışması bakımından sizce ne yapmalıyım iznimi uzatıp başka birinimi bulmalıyım yada bu bayanın hatalarını düzeltir umuduyla devammı etmeliyim..

 

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


ipekkusgoz

Beslenmesi önemli. Ona dikkat etmemesi saatlerine ya da ne yiyeceğine vs oldukça olumsuz geldi bana.


nilinmasali

Kmsenin işine mani olmak istemem, ama ben bu saydıklarınızın düzeleceğini düşünmüyorum,zaten düzeltmek gibi bir çabası da yok bence bakıcınızın,ben olsam vakit kaybetmezdim...


nnunnis

eğer maddi durumunuz çok zorlanmayacaksa izninizi uzatın ve başka bir bakıcıyla görüşün derim yada izninizin sonuna kadar kuallanın ve oğlunuz 2 yaşına gelince de en kötüsü kreşe verirsiniz.Tabi ailevi durumlar da elverirse.Bende devlet memuruyum ve 2 yıllık ücretsiz izindeyin.oğlum 2 yaşında olunca işe başlıyacağım ve kv bakacak ama benim hiç içime sinmiyor yinede söylediklerinize benzer şeyler yaşayacağımı düşündüğüm için allah kolaylık versin hepimize.


Aysegul_

şu an evde olduğunuz için geç geliyordur, işe başlayınca öyle bir şey yapacağını zannetmiyorum.

tv konusunda ben çok katıyımdır. bu şekilde yapıyorsa açmayacağına güvenemezsiniz bence. kumandayı ortadan kaldırmak lazım fikrimce işe başlarken. hergün işe götürmek gibi mesela. bizim digiturkumz var nasıl açılacağını göstermedim tv.nin ve katı olduğumu anlasın diye çocuk uyurken dahi açmayacaksın dedim. ve ikimiz evdeyken ben de asla açmadım uyku saati de olsa.

yemek konusuna bişi diyemedim. bizimki aşırı titiz bu konuda. ara öğünü meyvesi kuruyemişi vs benden çok dikkat eder.

normalde haftasonu da gelmesi konusunda anlaşmış mıydınız? haftaiçi için anlaştıysanız gelmek istememesi normal bence. baştan arada haftasonları işim çıkarsa bırakabilirim diye belirtmek ve ilgileneceği haftasonu için biraz daha erkenden bilgilendirmek lazım bence bu gibi durumlarda. onun da önceden yapılmış planları olabilir haftasonu için.

alt değişimi için aynı şeyleri yaşadım 4 saat sonra değşmesini istedim hep kuru bile olsa bez tüylendiği vs için. ancak bir kaç ay sonra düzene girdi.

değiştirip değiştirmeme konusuna birşey diyemeyeceğim ben aylar sonra hala baştan başkalrıyla da görüşse miydim diye düşündüm hep hala da düşünürüm genel olarak çok memnun olduğum halde. ama oğlumu çok sevmesi yürekten ilgilenmesi en önemli kriter benim için. değiştirip pişman olmaktsan korktum hep.

bu arada aklıma gelen bir şey. yıllık zam oranı şimdiden konuşulabilir. bi yıl geçip siz alıştıktan sonra yüksek miktarda zam isteyebiliyorlar. alıştığınız memnun olduğunuz için istediği miktarı veriyorsunuz ama rahatsız edici bir durum bence.


sevdaybike

bence başka birine bakmalısınız...siz yanındayken bu kadar rahat davranması bence hoş değil...imkanınız varsa başka birini değerlendirmelisiniz....benjamin2010

Anlattıklarınıza göre hic guven vermiyor,vakit kaybetmeden yeni bir bakıcı bulun ve kamera taktirin bence


Cansu88

Allah korusun bu denli sorumsuz bir insan cocuk bisey yutsa yada baska bisey olsa farketmeyebilir besin saatleri onemli kan sekeri dusebilir ayrica cocuga belki gostermelik iyi davraniyor zor isler bunlar kafanizi bulandirmak istemem ama kendinizden sakindiginiz cocugunuZu sorumsuz bi insanla birakmayin


araf_01

Haftasonları benim çalışma durumuma göre birgün yada yarım gün gelebileceğini ona söylemiştim şimdiden istememdeki sebep alışma evresinden dolayı daha çok zaman geçirsinler diye ..Karar veremiyorum oğluma karşı sevgi dolu olduğunu hissedebiliyorum yaptıklarının ya farkında değil yada işine gelmiyor..Mesela bugün olan durumu anlatayım oğlum biraz üşüttü ve doktorundan randevu aldık saat 16.30a bugün kendisine söyledim oğlumu doktora götüreceğimi ve direk bana saat kaçta randevunuz dedi bende mesai saati dışında olmasını istiyormuş gibi izlenim yarattı ki ben eşimle birlikte götürmeyi düşünüyordum zaten.Ya ben bilemiyorum sanırım hersözü her hareketi bana batar oldu halbuki iyi bir insan olduğunu düşünüyorum neden böyle oldu acaba işe başlamam yakın diye bendemi oğluma yakınlığından dolayı kıskançlık yada ne bilim başka birşey oldumohter_of_sons

hoş değil... buzamanda kimse işinden ekmeğinden olsun istemem ama bu iş dosya işi değil!! evlat, can..

onları bırakıp işe gideceksiniz, aklınız kalacağına değiştirin derim.


Aysegul_

sizi anlıyorum aynı şeyleri ben de çok yaşadım. bir takım şeyler batıyor bir süre sonra. benim de bir kaç ay böyle devam etti. her gün gelip eşime şikayet ediyordum o ise çok abarttığımı düşünüyordu. derken derken bir süre sonra umursamamaya başladım. ama genel olarak çocuğumun bakımıyla ilgili önemli şeyleri ihmal etmemiştir. tv asla açılmamıştır hatta düğmesi açık kaldıysa yanlışlıkla çocuk basar açılır diye toptan fişi çeker, hergün dışarı çıkarır, dediğim gibi beslenmesine dikkat eder. çok da güzel oyun oynar. ama ben bu sefer de kıyafetlerini niye kaldırmamış. kalkınca niye yatağını düzeltmemiş. gibi basit şeylere de takılmaya başladım bir süre sonra.  fakat dediğim gibi şimdi artık pek umursamıyorum. genel olarak oğluma sevgisinden bakışından memnunum. ama işe başlamadan önce imkanım varken sizin pozisyonunuzda olsam -şimdiki aklımla- bir iki kişi daha değerlendirirdim sanırım.Cevaplamak için Üye ol