Kavanoz mamalarına güveniyor musunuz?

asyagezgini soruyor: 8

Üzerinde organik yazan kavanoz mamaları kullanıyor musunuz ya da kullandınız mı?Bunlar güvenliyse hangi markaları tavsiye edersiniz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


iboom

Ogluma bir turlu cam rendede rendeledigim meyvelerden yediremedim eline verdigimde de yemiyodu son care kavanoz mamaydi denemek icin aldim onu severek yedi bende bi ara mecburen onlardan aldim. Hippin kavanoz mamalari organikmis onlari tercih ediyodum biraz pahali ama icinde seker falan yok C vitaminide ekli. Bu aralar eline verdigimde elmayi, mandalinayi, portakali azda olsa yiyiyo bende biraktim onlari, dogal yolla beslenmesi daha iyi sanki. Bence sen once cam rendede rendeleyip ver meyveleri reddederse oyle baslarsin kavanoz mamalara.


derya08

Bende pek yedirme taraftarı değilim,ama zor durumda kalıp yedirmek zorunda kaldığım durumlar oldu.Uzan yolculuklarda vs.hipp nin tercih ediyordum bende...


asyagezgini

Titanik hani gerçekten, o  organik yazan kavanoz mamaların organik olduğuna inanabilirsem onlardan vermek istiyorum bebeğime,nasıl ki bebeklerimizin vücut veya alt temizleme işleminde ona en az zarar verecek ya da hiç zarar vermeyecek şampuan vs kullanıyoruz,beslenmesinde de ona  zarar vermeyecek olan,kimyasal ilaç vs içermeyen gıdaları tercih etmek istiyorum.Pazardan,marketten aldığımız meyve ve sebzeler kimyasallar,hormonlar vs açısından hiç de iç açıcı değil malum :( 


perfecto

merhaba


bana da doktorum luce-anima aynen dediğini dedi tazesini kendi ellerimizle hazırlamak varken neden alasınız ki dedi ama misafirliğe gitmişsinizdir, yolda-alışveriş merkezindesinizdir tabii ki çantanızda bulunsun .

ve üzerinde mutlaka organik yazanları alın çünkü bebek mamaları çok iyi denetleniyor üzerinde eğer organik yazıyor %100 organiktir çok güvendiğim bir doktor programda söyledi.
hipp ve milupa sdc organik üretiyor. daco

Tabii ki her şeyin doğalı ve tazesi en güzeli ancak devamlı yedirilmediği müddetçe ihtiyaç duyulduğunda verilebilir bence. 


Milupa'nın bir müdürünün (pazarlama veya üretim olabilir) röportajını okumuştum. Kavanoz mamaların maliyetinin neden yüksek olduğuna dair bir soru sorulmuştu. Yurt dışından gelen mühendislerin  araştırmaları sonucunda, elma haricinde Türkiye'deki hiçbir meyve/sebzenin yurt dışındaki organik sebze/meyve standartına uymadığı sonucuna varmışlar, bu yüzden de Türkiye'de üretimi yapılamıyormuş. Dolayısı ile Perfecto'nun dediği gibi organik diyorsa organiktir diye düşünüyorum.   


ketrin

bende tatilde olduğumuzda birkaç tane yanıma almıştım. ama tadı cidden çok iğrenç ve kızımda mızmız zaten iştahsız olduğundan öğürdü ve yemedi:) onun yerine tatilde tahıllı kasık mamalrından yedirmiştim yada mutfaklarına girip muhallebi yapmıştım. doktor kullanabilirsiniz ama mesela aylarca rafta bekleyen bir yeşil fasülye ne kadar sağlıklı olursa o da o kadar  taze ve sağlıklı seçim sizin zararlı değil ama çok yararlı olduğuda söylenemez zor durumlarda yedirin gerekirse demişti...


ZeynepYenice

Dışarıda bile olsanız evden çıkarken haZırlayıp yanınıza herşeyi alabilirsiniz. Sıcak kalması için termosu kullanabilirsiniz, sıcak havalarda bozulmasın diye de buz çantalar var onlara koyup taşıyabilirsiniz herşeyi.


asyaperi

bende ne hazır mama hiç kullanmadım nereye gidersem gidim ya evde yaptım yada yanımda meyvesini sebzesini ve rondomu götürdüm kendim hazırladım , sıcak havalarda tek kişilik kapları olan termol kullandım oldukça işime yaradı özellikle sebze çorbalarını taşımamda , dışardada çok zor durumda kalırsam sade yoğurt aldım yedirdim ,yada muz ,pirinç pilacı çorba tarzı şeyler bulup yedirdim hiçde zorlanmadım , siz aldığımız sebzelerin içinde bulunan kimyasal ve ilaçlar için kullanmayı düşünüyorsunuz sanırım ama bunun yerine eğer böyle düşünüyorsanız organik meyve sebze alıp onları hazırlayabilirsiniz


Cevaplamak için Üye ol