Kasikla muhallebi yediremiyorum?

kubra_maya soruyor: 7

Biberondan sütünü seri içtiği için,ilk defa gecen gün muhallebi yediriyim dedim,çok ağlıyor yerken biberonki gibi seri gelmesini istiyor.yeni biberon aldım ona, ağzı geniş delikli onla yediricem.yanlismi yapıyorum acaba?kasığa nasıl alistiricam....

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


kubra_maya

Kafam karıştı hicmi vermemek lazım muhallebi????


CiciAnne

Kubra bu sorduğunu benim "hiç vermedim" cümlem üzerine söylüyorsan, cümlemi "gerek olmadı, anne sütü yeterli geldi" olarak değiştiriyorum. 


kubra_maya

Anladım bir anda panikledim muhallebi verdim diye aslına bakarsanız Dr.u Mart'ta gecicek ek gıdaya annem bilirsiniz eskiler muhallebiyle büyütmüşler ya bizleri.o verdi yoksa ben sonraki ay Dr. un söylediklerine göre hareket edicektim.yokk vermicem birdaha.


kubra_maya

Mabel ne yaptım ettiysem sutum gelmiyor.hala çok üzülüyorum,ilk baslarda ne kadar çoktu.süt ateşi oldum.hemen kesildi.(kaynanam çok yasasın ne diyim!!)


kubra_maya

Su kasikli biberonlar her yerde yok. bambino markasında var,diğer hangi markalarda var uod..


CiciAnne

Ben de muhallebi konusunda iki annemle de çok savaştım ek gıdaya geçerken.

Doktoru pirinç unu ile yapılan muhallebinin Ada'ya hiç bir faydası olmayacağını sadece kilo aldıracağını (ki her zaman çok kiloluydu Ada'nın bebek halleri) söyledi. Bir faydası olmayacaksa onu yedirmek yerine yoğurt ya da meyve püresi yedirmeyi tercih ettim.

Sinirden ağladığım, muhallebi dolu kaseyi duvara çarptığım zamanlar oldu (sen ne söylersen söyle yapıp getiriyorlar çünkü) yedirmedim. Yedirsem bir şey olacak mıydı? Hayır!

Belki gereksiz lohusa hırçınlığıydı ama faydası yoksa boşuna çocuğu tok tutsun istemedim açıkçası.

6 Ay su bile vermedim anne sütü dışında. Sonra da gıdalara geçtik direk. Ben şanslı ve inatçıydım anne sütü konusunda. İki kez kesilir gibi oldu ama pompa ile zorlayarak tekrar kavuştum emzirmeye. Sıcak duş tutmak süt kanallarını gevşetiyor. İyi uyumak ve bol sıvı almak da sütü arttırıyor. Bolca yeşillik yemek de faydalı.

Ama olmuyorsa da olmasın. Bebeğin sağlıklı olsun. Keyifli olsun. Yeter de artar bile :)


kubra_maya

:)))))
Cevaplamak için Üye ol