Kızım sebze püresi yemiyor:( yardım lütfen:((

rezi soruyor: 6

merhaba anneler kızım sebze püresine bir türlü alışamdı:( ne yapıcam , nasıl ydiricem bilemiyorum.  lütfen bana yardımcı olur musunuz???

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


rezi

verdiğiniz tüm formülleri teker teker denicem. kızımın yememesi karşısında kendimi çok çaresiz hissettim. tek istediği şey meme... başka hiçbir şey onu bu kadar tatmin etmio. bir kaşık bile olsa zorla yiyor... fakat 2 gündür akşam verdiğim tahıllı mamayı yiyor hadi hayırlısı:) çok teşekkürler herkese ama eğer aklınıza fikirler gelirse lütfen yazın. şimdi tek tek cvp yazamadım malum burda beni sürekli emen bir küçük şirine var:)


annevebebisi

Sebze puresi yerine, icine kereviz, havuc, patates, sogan vs konulmus mercimek corbasi veriyorum ben. Cok daha lezzetli :p cocuklarin da bi agiz tadi var :p


rezi

bebeklere mercimek gaz yapmıyor mu?? bir de soğan falan verebiliyor muyuz sonuçta 6 aylık bebeğim. sindirebilir mi ki???


gizemfiliz

mercimek gaz yapıyor.biz 8. ayda başladık kurubaklagillere.ama verecekseniz bir tutam kimyon ekleyip vereblirsiniz sanırım.


ozgu_naz

ben olsam ben de yemem ki:) ağız tadaları var hepsinin bence. et suyunda haşlardım ve fındık kadarda tereyağı koyardım ben.çok karıştırmazdım sebzeleri. tadları birbirine yakın olanları tercih ettim hep. zaten bir yaşında bıraktı tamamen püre yada pütürü normal yemeğe geçti kendi istediyle. damak zevki var hepsinin:)


pinar_1

bence bunu sıkıntı etmeyin her bebek farklı ha bide nasıl yaptınız çok önemli

 
Cevaplamak için Üye ol