Konuşma Bozuklukları

marho77 soruyor: 4

Çocuklar büyürken ses çıkartmaya başlarlar. Bazi çocuklarda ses sıkıntısı olabilir ve bu ileride konuşma bozukluklarına dönüşebilir. Bu işin içinde olduğumdan ötürü size önceden bilgilendirmek isterim. Lutfen duyarlı olalım. Örneğin: çocuk "r" sesini çikartamıyorsa ileride eğitim süresince yazı bozukluklarına (disgarfi) dönüşebilir. Ayrıca psikolojik sorunlar, özgüvenini kaybetme, çekingenlik vesaire sorunlarla karşılaşmaya başlar. Bundan dolayı annelerın bu konuda daha duyarlı olamarını tavsiye ederim.

Saygılarımla Konuşma Uzmanı Marhaba Bobocholova

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ikicocukannesi

konusma uzmanı ne demek?
cahilligimi bagıslayın ama ilk kez duyuyorum?
dr' musunuz?


marho77

Merhaba, Konuşma uzmanı demek insanlarda oluşan konuşma problemlerini tedavi eden uzmandır. Örneğin: ses problemleri(r,s, z, ç, ş vesaire seslerin söyleyememesi), kekemelik, nutkun kaybolması, konuşamamazlık, yazı problemleri vesaire sorunlar. Konuşma uzmanı doktor değildir. 


ikicocukannesi

tesekkurler.


leylalperzeynep

bilgileriniz için teşekkürler. ben internette okumuştum söylediklerinizi kontrol etmeye çalışıyorum sürekli kızımı. henüz tam konuşamıyo ama yine de sürekli izliyorum onu. öyle bir sorun olduğunda doktora mı başvurmalı yoksa konuşma uzmanına mı
ben aksarayda yaşıyorum ve aksarayda bir konuşma uzmanı olduğunu sanmıyorum .Cevaplamak için Üye ol