ek gidaya gecen bebegin su icmeyi reddetmesi

gulsahcan soruyor: 6

Merhaba,

6. ayindaki oglum bu ay ek gidaya basladi ancak su icmeyi reddediyor. Su icirebilmek icin bildiginiz bir yontem var midir? Tesekkurler..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ediluj

suyu biizmkide hiç içmezdi,şimdide çok içmiyor ama alıştı,sanırım çok fazla sıvı aldıkları için ihtiyaç hissetmiyorlar,ben yinede hava sıcak olduğunda ,çok terlerse sıvı açığı olabilir diye papatya veya rezene çayı(milupanın)yapıp veriyorum onu rahat içiyor,suyada alışır zamanla  diye düşünüyorum..


burcaksahin

Suya geçiş biraz zaman alabilir ama emin olun alışacaktır. Ben su içmeye alıştırmak için önünde ballandıra ballandıra yani abartarak içiyordum, farklı suluk ve desenli biberonlarla denedim. Ek gıdalardan bir süre sonra kaşıkla da verdim. Bulunduğumuz mekanda görebileceği yerde hep su bulundurdum ve sürekli oyunla karışık teklif ettim. Zamanla çok sevdi ve hatta su ölçüsünü abarttı Arda. Sonra da biraz azaltmaya çalıştık :)

Bol afiyetli öğünler dileirm.


taburcu

ek gıda gibi su da onlar için yabancı; alışmaları, öğrenmeleri zaman alıyor. Benim kızım suluktan değil bardaktan içmeyi seviyor annesini taklit ediyor ve tabii çok döküyor. Ancak zamanla alışıyor. Şimdi sulukda kullanıyoruz. Alıştırma bardaklarıyla yavaş yavaş içmeyi öğrendi. Sık sık teklif ettik.


dreliftural

Daha çok yeni, alışır merak etme


selencem

siz zorlamadan sık sık deneyin...


limonnx

merhabab gülşahcan benim kızım 8 aylık oda aynı şekilde suyu içmek istemedi ama sulukla hala içmiyor, biberon denemiştim onunla içmeye başladı, tabi ara ara teklif etmek şart.Cevaplamak için Üye ol