2012 agustos anneleri ?

hulia soruyor: 10

agustos 9 dogumluyuz 3380 dogduk kilomuz 6.490 boy 61 babamiza hayraniz ve bu aralar elimiz agzimizdan cikmiyor hic :) 

Bu soruyu cevapla


389 Cevap


SeVLaL

Bende çok endişelenmiştim okuduğumda. Beraa 20 günlükken biberona başladığımız için boğulur korkusuyla yavaş akış almıştım okuyunca panikledim ama benim kızım maalesef aynı markada olsa başka uç almadı mecburen kaynatarak bir miktar genişletmiştim. 0-6 yaş eğitimi aldım üniversitede başarılı da bir öğretmenim ama anne olunca o kadar yetersiz hissediyorum ki kendimi. En baştan okumaya başladım herşeyi :)) Allah yardımcımız hem çok keyifli hem çok zor.


SeVLaL

Arkadaşlar güvendiğim bir mandıradan yoğurt aldım günlük sütle mayalamak için kullanacağım. Ama şöyle birşey okudum formül sütlede mayalayabilirmişim. İnek sütü uygun değil ama yoğurt şuan bize uygun ve kalsiyum için öneriliyor. Sizce hangisi ile mayalayayım?


hulia

benim doktorum normal yogurt mayasiyla da olur demisti sevlalcim :)


nynnoa

Ben 1 ay önce bir kez market yoğurduyla   mayaladım şimdi hep bir önceki günün yoğurdundan ayırdığım maya ile mayalıyorum. Zaten  1 hafta  10 günde doğal yoğurda dönermiş maya, süt ürünlerinde okuyan kuzen söylemişti.


SeVLaL

Peki kaça kaç mayalıyorsunuz günlük az olması için?nynnoa

küçük boy cam kavanoza  (300-380gr) cam şişede günlük sütü ılıtıyorum (parmak içinde yanmadan durabilecek kadar)  2tatlı kaşığı önceki gün yoğurdunu ılık sütle karıştırıp   üstüne ekliyorum 2 kat sarıp kalorifer üzerinde 2-3saat tutuyorum daha fazla kalırsa ekşi oluyor sevmiyor kızlar. Ekşi olduysa içine 1 ölçek mama koyup çalkalıyorum.  Ama tabi bu 2 bebek için :)  Siz kavanozun yarısına 1tatlı kaşığı koyabilirsiniz.


SeVLaL

Çok teşekkür ederim Nihan'cım. Bugün deneyeceğim inşallah başarılı olur :)


nynnoa

Yapana kadar zor birşey sanıyordum ama yapınca alışıyor  insan hele kızlarıma yedirdiğim tek doğal şeyin yoğurt olduğuna düşününce :(    hemencecik yapıyorum :)SeVLaL

İnsan öyle üzülüyor ki herşeyin doğalını en güzelini veremediği için. Evimin terası var nasıl yapılacağını bilsem kızıma yetecek kadar sebze yetiştiricem. Herşey kimyasal içime sinmiyor hiç :(


sgs

nihan yoğurt tarifi için teşekkürler. geçen gün yapmaya çalıştım ama sanırım çok sıcak bir yerde bekletmediğimden başaramadım. bugün tekrar deneyeceğim.


sevlal gercekten bu ek besinlere geçiş çok zor bir süreçmiş. allah hepimize yardım etsin.

pnrkrl ben şu an aventin ve chicconun biberonlarını kullanıyorum. arada bir zorlamadan vermeye çalışıyorum inşallah alıştıracağım kuzucuğu :)) ama dediğin biberon markalarını da araştıracağım. teşekkürler. bu arada sütü artırmak için ne varsa yapıyorum ama olmuyor. ama sütüm az diye artık eskisi kadar da üzmüyorum kendimi. bebeğim yesin aç kalmasın sağlıklı olsun da gerisi hiç önemli değil :)Cevaplamak için Üye ol