2012 agustos anneleri ?

hulia soruyor: 10

agustos 9 dogumluyuz 3380 dogduk kilomuz 6.490 boy 61 babamiza hayraniz ve bu aralar elimiz agzimizdan cikmiyor hic :) 

Bu soruyu cevapla


389 Cevap


nynnoa

Benim kızlardan biri 43cm diğeri 44cm


NagehanAnne

En son 45 cm di.


SeVLaL

Bir soru sordum sohbet tıkandı hemen açayım :)) Bir arkadaşımızın eşi Evyap'ta çalışıyor kendisinin 8 aylık bebeği var. Evyap bez üretimine başlayınca çok steril bir otamda kaliteli üretiliyor çok memnun kaldım dene dedi. Bim'de satılan ucuz diye yüzüne bakmadığımız bezin ta kendisi :)) Ben prima aktif bebe kullanıyorum hiç değiştirmedim ama arkadaşım önerince ve Türk malı olunca kendi bezimizin yanında alıp denedim. Gece bağlamadım önce, gündüz büyük tuvaletini yapacağı sürede bağlayıp hemen aldım. Sonra süreyi uzattım ve gece denedim gerçekten memnun kaldım. Özellikle pişik sorunu olan bebekler için annelerinde tavsiye ettiğini okudum. Primadan memnunum ancak çişini yaptığında parfümüyle karışık çok nohaş bir koku oluşturuyor. Değiştirir değiştirmez eşim kaka yapmış diyor ki hiçbirşey yok. Bu açıdan sıkıntım var. Birde Türk malı olmasından dolayı primanın yanında bu bezide alıyorum artık. Bimde satılan bebek bezi. Dilerseniz küçük paket alıp bir deneyin. Ben denedim sizinle de paylaşayım istedim. 


nynnoa

Bende bir arkadaşın evinde bezsiz kalınca en yakındaki market olan BİM'den aldım panik halde eve gelir gelmez değiştirdim pişik falan olmasın diye. :) Bir sorun olmadı zaten bir tane kullanıp attım kenara.

Bana biraz fazla parfümlüymüş gibi geldi sinir oldum :( Şimdi sen söyleyince denesemmi diye düşünüyorum ama çok da kokuyor... Ben şampuanı bile en kokusuzundan kullanıyorum ne yapsam ki?


SeVLaL

Sık değiştirmek gereken bir ara dene istersen önce, mesela ishalken. Hele sana bez ciddi külfettir ya iki bebişle. Nette yorumlar var facebook vs bir oku için rahat ederse bir dene. pati

Sevlalciğim, bence herkes diş sıkıntılarıyla meşgul. Şahsen ben bu konu yüzünden çok yoruluyorum. Önceden oğlum uyuduğunda 1/2 saat de olsa ben de yatardım, şimdilerde nerdee... Resmen başında bekliyorum. Hamak aldık bu arada, önce ayakta sonra elde sallamaktan her yanımız tutulur, eşim de ben de dinlenemez olduk. Hala alışma aşamasındayız, umarım alışır. 

Bu arada bizim baş çevremiz 3 ocakta 43 cm.miş. Baş çevresinin gelişimi beyin fonksiyonlarının gelişimini gösterdiğinden önemli tabii.
Beze gelirsek, ben bir ıslak mendili (unibaby yenidoğan- yine unibaby normal olanla) değiştirdim, hala pişikten kurtulamadım. Bezi değiştirmeyi asla düşünemem :)


SeVLaL

Benim kızımında uyku düzeni tamamen değişti uykusuzluktan ölüyorum bütün gece nöbetteyiz. :( Şu dişler bir çıksa.. 


Bende uni yenidoğandan yine unibaby normale geçtim sorun yaşamadık. Sen hiç değiştirme o zaman demek ki cildi çok alerjik. Bu bebişlerin neye ne tepki vereceği muamma :) 


pati

bizim alerjikten daha öte sorunlu bir cildimiz var :(eymenalp

13 ağustoslu oğluşum benim.45,5 cm baş çevresi.


SeVLaL

13 ağustoslumuz çok :) Benim kızım, ayseunalın bebişi, nihanaydının bebişleri şimdi de siz :) 13 ağustoslular diye grup açsaymışız olurmuş yani :)) Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Memede uyumak 2

eysanada_2901
Son: ayazlali,

2ay 10 gunluk bebek 7

Tuvalet eğitimi 5

s_gur_s 2Y
Son: dilrubaa,

Kizim kreste yemek yemek ve krese gitmek istemiyor 4