2012 agustos anneleri ?

hulia soruyor: 10

agustos 9 dogumluyuz 3380 dogduk kilomuz 6.490 boy 61 babamiza hayraniz ve bu aralar elimiz agzimizdan cikmiyor hic :) 

Bu soruyu cevapla


389 Cevap


pati

Turlikciğim, gelmiş geçmiş olsun. Biberona alışıp da emmeyi azalttığı günlerde ve devamında üzüntüden sütüm kesildiğinde nette sütümü nasıl artırabilirim diye araştırırken bir yerde okumuştum 'mama veriyoruz sonuçta zehir değil' diye, bu söz ve yaklaşım beni o zaman bayağı rahatlatmıştı. Hiç bir anne kendi sütünü verecekken mama vermeyi tercih etmez kanımca. Nasipten fazlası olmuyor.  

Bu arada benim oğlum da 2 yumruğunu birden ağzına sokmaya ve emmeye bayılıyor. Geçen hafta sırt üstünden yüzüstüne dönmeyi öğrendi, fırıldak gibi dönüp, duruyor :)

Huliacığım, ben de spinal anestezi alarak doğum yapmıştım. Benzer şeyler yaşamışız, benim de peşimi hastalıklar bırakmadı ve bir şekilde mamaya başladık. Şimdi nerde 'ilk 6 ay sadece anne sütü' lafını duysam içim sızlıyor ama elden gelen bu. 

Her şeye rağmen 'oğlumla hayat, ne güzel hayat' :)


SeVLaL

Benim bebeğimde 13 Ağustos doğumlu. Ebe hatası yüzünden bende sadece 20 gün anne sütü verebildim. Dava açtım şuan. Ama hçbirşey emzirememiş olmanın acısını dindirmeyecek. :( Güzel kızım 3810 kg doğdu şuan 7500 kg. 20. gününden bu yana Aptamil 1 ile besliyoruz. Keşke emzirebilseydim :( Yetiyor yetmiyor demeyin mamada verseniz lütfen emzirin arkadaşlar. İnşallah emdikçe artar sütünüz :)


pati

Sevlalciğim, geçmiş olsun. Sen kaç saatte bir kaçlık mama veriyorsun?


SeVLaL

PATİCİM 2 SAATTE 90 CC VERİYORUM DR KİLOSUNA GÖRE NORMAL DEDİ


SeVLaL

KuSura bakmayıN telden yazıyorum büyük oLmuşseraphic

Biz de 25 ağustos doğumluyuz ve 3660 gr doğum kilomuz. 7300 gr 66 cmdik 3. ay kontrolümüzde. İlk ay sadece anne sütü aldı bebeğim ama doktor kontrolünde yeterli kilo almadığını belirterek mamaya başlamamızı söyledi. O kadar çok stres ve moral bozukluğu yaşadım ki anlatamam. Oysa bebeğimi 2 sene anne sütü ile beslerim diye umut ediyordum. Bir de en yakınlarımın bile saçma sapan imaları lohusa depresyonuna girmeme sebep oldu. Zor günler geçirdim. Sürekli olarak sütü nasıl artırabilirim soruları kafamda dolaşıyordu. Sonunda mamanın da zehir olmadığı gerçeğini kabullendim ve rahat olmaya karar verdim. Böylece hiçbir ekstra yiyecek veya içecek olmaksızın sütümün moral ile arttığını gördüm. Kaldı ki ikinci ay günde 6 defa 90 cc mama verdiğimi hatırlıyorum.Şuan yalnızca gece yatarken 120 cc mama veriyorum. Ama lohusalık kesinlikle dışarıdan göründüğü gibi laylaylom geçmiyormuş. Tecrübesiz anne olmak ve emzirmeyi bilmemek çok kötü. Tabii zamanla herşey yoluna giriyor anneliğin tadını yeni yeni çıkarıyorum.


SeVLaL

Sizin adınıza çok sevindim inş dilediğiniz sürece emzirin. Ben çok kez denedim ama değil emmek göğsümü görünce bile gözlerinde yaşlarla ağlıyor kuzum :( Emzirme hayalim ikinci evladıma kaldı nasipse.


seraphic

Teşekkür ederim. Siz hiç emziremiyor musunuz şu anda?SeVLaL

Maalesef hiç. Sadece 20 gün emzirebildim 20 gün sonunda doğumda içimde tampon unutulduğu anlaşıldı çok yoğun antibiotik tedavisi gördüm hastanede. Kızımı yinede emzirmeyi denedim ama antibiyotik tadından sanırım almak istemedi sonrada emmedikçe sütüm gitti


pati

evet antibiyotik sütün tadını etkiliyormuş, haklısın.

Ağustosta doğum yapıp da katı gıdaya geçen var mı acaba? Bu arada dr. oğluma her gün yarım saat oturma, 45 dk da yürüme egzersizi verdi. Sizlere bu tarz egzersiz verildi mi?Cevaplamak için Üye ol