2012 agustos anneleri ?

hulia soruyor: 10

agustos 9 dogumluyuz 3380 dogduk kilomuz 6.490 boy 61 babamiza hayraniz ve bu aralar elimiz agzimizdan cikmiyor hic :) 

Bu soruyu cevapla


389 Cevap


zeynepcam

Merhabalar,benim kızım 8 ağustos doğumlu bebişlerinizin gelişimi nasıl neler yapabiliyorlar?


pnrkrl

Nagehananne, bu ayda kilo alımı durabiliyor sanırım. İnşallah tez zamanda tekrar eski iştahı geri gelir. Bizde dün bronşiolit için kontrole gittik. 18 günde kilo alımı olmamıştı. Hastalığa ve aşırı harekete veriyorum bende. İnşallah yakında düzelirler. 


pati

biz ek gıdaya geçeli 1ay oldu ancak üst dişler yüzünden pek yol kat edemedik sayılır. sadece yoğurdu ne zaman versem itiraz etmiyor. 

aşırı hareketli bir çocuk hatta salı günkü kontrolümüzde dr.u 'sen nasıl baş ediyorsun beni çok yordu muayene ederken' dedi. gerçekten de 1 sn.yerinde durmuyor.
neyse kendi başına 1 dk.ya yakın oturmaya başladı. sırt üstünden yüzüstüne, yüz üstünden sırt üstüne zaten uzun zamandan beri dönüyordu. eğer lastikleri gevşek çorap varsa onu çıkarıp bol bol ayak emiyoruz :) sağ elimde 5 parmak şarkısına gülmekten bayılıyor :) aklıma ilk gelenler bunlar. güneşi gördüğüm her gün dışarı çıkıyoruz, bir gezip geliyoruz. gezmeye bayılıyor. 


12Agustos2010

Walla cevap yazmak istiyorum.. Kızım 12 Ağustos 2010 doğumlu, ikinci bebişimiz de tahmini doğum 11 Ağustos 2013 olacak inşallah.. Ağustos ayında çok mu doğum oluyor? :)) benim çevremde de çok doğum var, ya da bizimkilerin doğum ayı olduğu için dikkatimi çekiyor. :)) konuyla alakalı olmadı ama kusuruma bakmayın Ağustos anneleri olunca dayanamadım:)) hepinize bebişlerinizle güzel bir ömür diliyorum. Sizinkileri şimdi yeni yeni ele geliyor.. Yiyin hepsini benim içinnnn.


NagehanAnne

Pnrkrl, tekrar geçmiş olsun. İnşallah kısa zamanda toparlar yavrular. Haftasonu 6. ay kontrolümüzde Dr.umuz gaitada kan tahlili istedi, iştahsızlık ve az kilo alımı olunca. Bu sabah babası bezini götürdü hastaneye, temiz çıktı çok şükür.pnrkrl

Teşekkür ederim Nagehananne, tahlilinizin temiz çıkmasına sevindim. 

Pati, oğlumda kendi başına 1 dk yakın oturabiliyor ama sizdeki gibi dönüşlerimiz yok. Maşallah ne hareketliymiş öle :) 


pati

12agustos2010 : sağlıkla kucağınıza alın inşallah. bir avazda olsun.

nagehananne : geçmiş olsun, sonucun temiz çıkması güzel haber oldu. kiloya da fazla takılma bence anne sütü alıyor sonuçta. şu ara duraklama ayı gibi bir şey. takılmadan takipte olsanız yeter bence.
pnrkrl : öyle çok fena :) ama dr. bizi daha ilk ultrasona girdiğimizde uyarmıştı. ilk gördüğümde -kuyruğu varken daha- bir aşağı bir yukarı yüzüyordu. dr. 'çok hareketli bir yaramaz geliyor' demişti; hem gülüp, hem ağlamıştık sevinçten :) 
bu arada bizim üst dişin biri patlamış çok sıkıntılı oldu üst dişler, üstüne bir de aşılar geldi bu sefer :S


pati

napae: bizim de alt dişler çaktırmadan geldi ama üstler çok zorladı. ne diyelim, sağlıklı dişleri olsun yavrularımızın :)zeynepcam

pnrkrl çok geçmiş olsun...nagehananne size de çok geçmiş olsun.Diş çıkma dönemleri ister istemez sancılı oluyor bazen.O yüzden bu aylarda kilo alımları yavaşlayabilir.Bi de ilk aylara göre daha hareketliler tabi.Bizim de bugün aşılarımız vardı son 2 ayda sadece 900 gr alabilmişiz boyumuz 68 cm olmuş.Çok şükür bu seferde aşılarımızı atlattık.Biraz da ateşimiz çıktı.Bizimki biraz tembel sanki dönmeye pek niyetlenmiyor:)


zeynepcam

Evet napae 2.ayında 1.5 kilo almıştı onunla kıyaslayınca hemen yetersiz olduğunu düşünüyorsun :)Aktivite masası iyi bir fikir olabilir hem de eğitici motor becerileri de gelişmiş olur ama sanırım bebişiniz çok hareketli içinde durmak isteyecek midir onu düşünmek lazım:))


Bu arada arkadaşlar isterseniz ek gıda deneyimlerimizi ve tariflerimizi de paylaşabiliriz ben henüz anne sütüne ilaveten meyve püresi ve yoğurt veriyorum bu hafta dr kontrolümüz var bakalım nasıl bilgilendirecek.Cevaplamak için Üye ol