2012 agustos anneleri ?

hulia soruyor: 10

agustos 9 dogumluyuz 3380 dogduk kilomuz 6.490 boy 61 babamiza hayraniz ve bu aralar elimiz agzimizdan cikmiyor hic :) 

Bu soruyu cevapla


389 Cevap


NagehanAnne

Arkadaşlar bebişlerinize günde ne kadar su veriyorsunuz? Kaynamış su mu yoksa damacadan direkt olarak mı?


pnrkrl

Merhabalar, biz Kraft dondy kullanıyoruz. Doğduğundan beri beşik olarak kullanırken yeni yeni mama sandalyesi olarak kullanmaya başladık. Şu ana kadar iyi gidiyoruz.

Anne sütü aldığından yeni yeni katı gıdaya başladık. 
Nagehananne, birkaç gündür kaynamış su vermeye başladım. Ölçüsü ne kadar olması gerekir bilmiyorum ama bugün 10 ml civarı içmiştir oğlum.


ayseunal2005

Ben ogluma direk ariticidan doldurup veriyorum. Kaynatmiyorum. Miktarini da bilmiyorum ama

30-40 cc olabilir tahminen. Belki daha fazla...


NagehanAnne

Biz her ek gıda sonunda 1-2 tatlı kaşığı kadar da su veriyoruz. Çok vermedik şuana kadar ek gıdalrdan sonra birde süt içiyor diye. Az mı veriyoruz acaba diye ikilemde kaldım.


pati

Biz de kraft dondy kullanıyoruz. 20 günlükken aldık 4.5 aylık olana kadar gündüz uykularında beşik olarak kullandık, şimdi, sandalye olarak kullanıyoruz. Yeni mama sandalyesi alacaklara tavsiyem büyük tepsili ve naylon yani silinebilir kılıflı olmasına dikkat etmeleri olur.

Bizim öğünler şu şekilde : 
sabah kahvaltısı :peynir (Pınar Beyaz ya da kendi yaptığım lor), pekmez, yumurta sarısı, bazen ıhlamur aralarda
öğlene doğru : meyve püresi 
öğlen : yoğurt  (kendim evde yapıyorum yoksa babymix
öğleden sonra : çorba
akşam ve aralarda veya hemen ek gıdanın ardından aptamil veya kendi sütüm. 
Uykuda olduğu bazı zamanlar öğünler kayıyor, bazen veremediğim öğünler de oluyor. Bulamaç kesinlikle yemiyor ve yoğurt dışında olan tüm öğünleri çok çok zor yiyor. Oyun veya tv açmadan ve de zorlamadan ancak ne yerse işte...SeVLaL

@napae ben sizin gibi düşünmüyorum. Mama sandalyesi çok elzem birşey değil, bizler birçoğumuz mama sandalyesiz yedik içtik büyüdük. Dolayısıyla çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği söz konusuyken kimsenin 'aaa bu ucuzmuş alalım' dediğini düşünmüyorum. Bize anneannemiz aldı ama bende alsam yine ikea alırdım çünkü nette araştırdığınızda en çok önerilen mama sandalyesi olduğunu göreceksiniz. Diğer ürünlerin ekstra yanı olması 8beşik, salıncak vs.) elbette ürüne artı değer katar.
 

Nagehan'cım be her öğünden sonra az da olsa su veriyorum, mamasında ve içerken kaynamış su kullanıyorum. Her öğünden sonra vermemin sebebi ağızda besin artığı kalıp pamukçuğa sebep olmaması için. ;)


SeVLaL

Arkadaşlar ben bulamaç hiç yedirmedim, tatları tanırken ayırt edebilsin istiyorum ve kendi yemediğim birşeyi vermek istemedim hiç ama kahvaltı için tarif bulmakta zorlanıyorum. Hergün aynı şeyleri yesin de istemiyorum

Tam buğday ekmeğini devam sütüyle ıslatıyorum, yumurta sarısı, tuzsuz peynir, pekmez veriyorum. Bugün haşlanmış patatesi rendeledim içine yumurta sarısı peynir ekledim tavada yağsız önünü arkasını çevirdim o şekilde yedirdim, bayıldı. Çünkü benim kızım bizim yediğimiz yemeklerden yemek istiyor ona ayrı çorbalar mamalar yapıyorum biz yemek yerken yine gözü yediklerimizde onlardan tattırdığımda iştahla yiyor.

Önerebileceğiniz bulamaç dışında kahvaltı fikirleri varmı?


yasminzeynep

merhaba sevval 6 aylık bebeğin içinde rahat mı. oturabiliyo mu yani. benim kızım da 5 buçuk aylık ve karar verme asamasındayımSeVLaL

Yasmin benim kızım aşırı derecede hareketli kenarlarından sarkabiliyor bile, kemerini muhakkak bağlıyorum ama bağlamasam bile düşecek gibi değil. Çokta dayanıklı uzun süre kullanabilirsin ;) Ben memnunum


yasminzeynep

peki çok tesekkür ederim:) aylardır düşünüyorum soruları okuyorum. sanırım artık bitti bu işkenceCevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Doğumdan sonra gaz problemi 1

3 aylık bebekte otizim belirtileri nelerdir? 9

loyates 3A
Son: Berilimmmm,

Oyun grubu 0

Kucakta uyuma!imdat! 7

mylo 5Y5H
Son: mylo,